11° Açık

Schneider Electric Geleceğin Enerji Mühendisleriyle Buluştu

Enerji - 28 Mart 2015 16:18 A A

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, enerji verimliliği ve 
enerji yönetimiyle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Enerji Verimliliği ve Önemi’ adlı konferansa katıldı.

Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, ‘Enerji Verimliliği ve Önemi’ konusu geleceğin enerji profesyonelleriyle birlikte incelendi.

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen konferansta; ‘Dünya Enerji Görünümü ve Güncel Gelişmeler’, Türkiye Enerji Görünümü ve Yasal Mevzuatlar, ‘Neden Enerji Yönetimi’, ‘Enerji Yönetimi Nasıl Yapılmalı’ ve ‘Örnek Enerji Verimliliği Uygulamalı’ konularında bilgiler aktarıldı.

Mahmut Dede: “Enerji verimliliği konusunda bilinç ve farkındalık düzeyi artmalı”

Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede, günümüzde insanların gerek iş yerlerinde, gerekse günlük kullanımda enerjiyi verimli kullanmadığını belirterek, bu konuda bilinç düzeyinin artması gerektiğini vurguladı. Schneider Electric olarak, enerji yönetimindeki global tecrübeleri ışığında bir enerji danışmanı olarak çalışmalar yaptıklarını dile getiren Dede, “Türkiye’nin enerji konusunda en önemli düğüm noktasının enerji verimliliği olduğunu düşünüyorum. Öncelikli hedefimiz, toplumda bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak olmalıdır. Schneider Electric olarak, Türkiye’nin kısa vadede enerji yönetimine odaklanmasını gerekli görüyoruz. Bu sayede enerji kaynaklarının en etkin ve verimli biçimde kullanılması dışa bağımlılığı da ciddi oranda azaltacaktır” dedi.

Schneider Electric’in enerji yönetimi konusunda farkındalığı artırmak için global çapta bir online eğitim uygulamasını hayata geçirdiğini vurgulayan Dede, ‘Enerji Üniversitesi’ uygulamamızla Türkiye dahil 165 ülkede ve 12 dilde enerji verimliliği eğitimleri sunuyoruz. Tüm dünyada farkındalık yaratarak, her insanın bilinçlenmesini amaçlıyoruz” diye konuştu.

 

Bu haber 1337 kez okundu.
Enerji - 16:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.