Açık

SAP çalışanları, Türkiye’de sivil toplum yararına çalışacak

TeknoBilişim - 9 Şubat 2015 21:24 A A

Dünyanın dört bir yanından Istanbul’a gelen SAP çalışanları, Türkiye’de sivil toplum yararına çalışacak

Global sosyal sorumluluk vizyonu çerçevesinde yetenek havuzu için gönüllü çalışma fırsatları yaratan SAP, 2012’de başlattığı SAP Social Sabbatical projesinin Türkiye ayağını başlatıyor. Gelişmekte olan ülkelerde girişimciliğe destek veren ve sivil toplum kuruluşları ile sosyal projeler geliştiren SAP Social Sabbatical programı çerçevesinde 2015 yılı boyunca dünyanın farklı ülkelerinden 96 SAP çalışanı, Türkiye dâhil 8 ülkede gönüllü olarak çalışacak. Türkiye’de bir ay boyunca TEV, TEGV, Habitat ve Yuvarla.com ile birlikte çalışacak SAP gönüllüleri, girişimcilik ve eğitim sektörünün sorunlarına çözüm arayacak.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünya lideri SAP, 2012’den beri sürdürdüğü SAP Social Sabbatical adlı küresel sosyal sorumluluk girişimini bu kez Türkiye’de hayata geçiriyor. Bu girişim; farklı sektörlere yönelik bilgi birikimine ve uzmanlığa sahip SAP çalışanlarının gelişmekte olan ülkelerde sosyal projelerde yer almasını; bir yandan  liderlik yeteneklerini geliştiririken, diğer yandan kültürler arası diyalogu artırmaya ve insanların hayatına iyilikle dokunmaya teşvik ediyor.

Yetenek havuzu için gönüllü çalışma fırsatları yaratan SAP, dünyayı daha yaşanacak bir yer haline getirme vizyonuyla global olarak yürüttüğü projeler ile toplum için katma değer üretmeyi amaçlıyor. 2012’de 30 kişi ve 3 ülkede başlayan SAP Social Sabbatical’ın 2015 sezonunda SAP, toplam 96 çalışanını 8 ülkedeki sosyal projelerde gönüllü olarak çalışmak ve gelişmekte olan ülkelerdeki girişimciler ve eğitim sektörünün sorunlarına çözüm bulmak için seferber etti. 2015 sezonunda Çin, Brezilya, Hindistan, Kolombiya gibi seçilen ülkelerin arasına Türkiye de eklendi.

 

Bu haber 1874 kez okundu.
TeknoBilişim - 21:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.