Açık

Sandisk 200GB kapasiteli MicroSD Kart Üretti!

TeknoBilişim - 4 Mart 2015 12:07 A A

SanDisk dünyanın en yüksek kapasiteli microSD™ kartını üretti! 

SanDisk Corporation bugün mobil cihazlarda kullanılan ve dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartı olan 200GB* SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I kart, Premium Edition’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Geçtiğimiz yıl rekor kıran 128GB SanDisk Ultra microSDXC kartından sadece bir yıl sonra SanDisk, tırnak büyüklüğündeki aynı boyut üzerinde depolama kapasitesini yüzde 56 artırdı.

Günümüz mobil kullanıcılarının taleplerine ayak uyduran bu yeni kart, depolama sınırı ile ilgili hiçbir kaygıya yer bırakmadan dilediğiniz kadar dosya depolama, fotoğraf ve video çekme, saklama ve paylaşma olanağı veriyor. Bu kartla tüketiciler dünyada ilk kez tırnak büyüklüğünde bir bellek kartına 20 saatlik Full HD video kaydedebilecekler.

SanDisk bu olağanüstü kapasiteye, geçtiğimiz yıl 128GB SanDisk Ultra microSDXC kart için geliştirdiği tescilli teknolojisini ilerleterek ve her kartın daha fazla bit almasını sağlayan yeni bir tasarım ve üretim işlemiyle ulaştı.

SanDisk Ürün Pazarlama’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal ise yeni ürün hakkında: “Bu Premium Edition microSD kart, dünyanın en yüksek kapasitesini, 90 MB/s gibi sıradışı bir transfer hızıyla harmanlıyor. Bu transfer hızı ile tüketiciler dakikada 1.200 fotoğraf gönderebilirler” dedi.

 SanDisk’in yükseltilmiş Memory Zone uygulaması ile kullanıcılar, mobil cihazlarının bellek sınırları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilecekler. Memory Zone uygulaması ile kullanıcılar, telefonlarında dahili belleğin kendi tanımladıkları eşiğin altına düştüğünü anında  haber verecek OptiMem™ özelliğinden faydalanabiliyorlar.

Bu eşiğe ulaşıldığında, OptiMem uygulaması kullanıcının eski fotoğraf ve videolarını microSD kartlarına otomatik olarak transfer ediyor ve böylece kullanıcının dahili hafızaya yeni anılar eklemesini mümkün kılıyor. Uygulama Google Play™ mağazasından ücretsiz indirilebiliyor ve verileri kolayca konumlamak, düzenlemek, transfer etmek ve yedeklemek isteyen Android kullanıcılarının cihazlarıyla uyumlu.

200GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart, on yıl sınırlı garanti ile yılın ikinci çeyreğinde 399,99 dolar üzerinden satılacak.

 

 

Bu haber 1101 kez okundu.
TeknoBilişim - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.