Açık

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Barselona’da Tanıtıldı

TeknoBilişim - 6 Mart 2015 18:42 A A

Samsung Electronics, baştan aşağı yenilenen teknolojisiyle mobil deneyimi yeniden tanımlayan akıllı telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in tanıtımını gerçekleştirdi. 

Estetik İşlevsellikle Buluşuyor

Metal ve camın kusursuz bir işçilikle buluşmasından doğan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, işlevsel tasarımı güçlü özelliklerle birleştiriyor. Özellikle Galaxy S6 Edge, sağlam bir tutuş ve çift kenarlı kavisli ekran teknolojisi sayesinde kullanıcıyı içine alan bir görüntü deneyimi sunuyor. Şimdiye kadar geliştirilmiş en sert camdan (Corning® Gorilla Glass® 4) üretilen gövdesi İnci Beyazı, Safir Siyahı, Platin Sarısı, Topaz Mavisi ve Zümrüt Yeşili gibi doğal ışığı yansıtması sayesinde eşsiz bir görsellik sunan farklı mücevher rengi seçenekleriyle piyasaya sunuluyor.

Hızlı, Parlak Kamera Sayesinde Canlı Görüntüler

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge canlı, parlak ve hızlı görüntüler sunan ön ve arka kameralar ile donatıldı. F1.9 mercekleri, hem ön (5MP) hem de arka (16MP) kameralarda yer alan yüksek çözünürlüklü sensörler, karanlıkta dahi herhangi bir akıllı telefonda elde edilebilecek en yüksek görüntü kalitesini sağlıyor. Ayrıca gercek zamanlı otomatik netleme , zengin ve canlı renk tonlamaları, optik görüntü ve gelişmiş ışık duyarlılığı özellikleri ile mükemmel kamera çözümleri sunuyor. Üstelik yeni Hızlı Başlat özelliği kullanıcıların ana ekran düğmesini çift tıklayarak herhangi bir ekrandan kameraya yalnızca 0,7 saniye* içinde hızlı ve doğrudan erişmelerini sağlıyor.

Hızlı Şarj ve Kablosuz Sarj Özelliği

WPC ile PMA sertifikalı kablosuz şarj teknolojisine sahip olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, kablosuz şarj özelliğin de sektöre yeni bir standart getiriyor. Cihazlar, WPC ve PMA standartlarını destekleyen piyasadaki herhangi bir kablosuz şarj yastığı ile şarj edilebiliyor. Aynı zamanda son derece hızlı, kablolu şarj özelliği sayesinde Galaxy S5’ten 1,5 kat daha hızlı şarj edilebiliyor ve sadece 10 dakika şarj ettikten sonra yaklaşık 4 saat kullanım süresi sağlıyor.*

Yenin Nesil İşlemci Teknolojisi

İnce (6.8 mm/7.0mm edge) ve hafif (138g /132g edge) Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge günümüzün en gelişmiş, en son Samsung çekirdek teknolojisi ile bütünleşmiş şekilde üretildi. Dünyanın ilk 64 bitlik platform üzerinde çalışan 14nm mobil işlemcisi, yeni LPDDR4 bellek sistemi ve UFS 2.0 taşınabilir belleği sayesinde daha düşük enerji tüketimiyle daha yüksek performans ve bellek hızı sağlıyor. Ayrıca dünyanın ilk 1440P/VP9 donanım temelli kodlayıcısı, kullanıcıların yüksek çözünürlüklü videoları daha az pil harcayarak seyretmelerine imkân veriyor. Aynı zamanda 5.1-inch Quad HD Super AMOLED ekran, kullanıcılara 577ppi seviyesinde en yüksek piksel yoğunluğunu sunuyor.

Kolay ve Güvenli Mobil Ödeme

Mobil ödeme servisi Samsung Pay, Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge cihazlarıyla birlikte bu yılın ikinci yarısında Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sunulacak. Samsung KNOX, parmak izi tarama ve gelişmiş veri şifreleme sistemleriyle korunan Samsung Pay, hem Yakın Alan İletişimi (NFC) hem de Manyetik Güvenli Aktarım (MST) teknolojisiyle uyumlu. Böylece cihaz, satıcıdan ve kart tedarikçisi kurumdan bağımsız olarak çalışabiliyor.

Geliştirilmiş Güvenlik

Galaxy S6 ve Galaxy S6, Edge uçtan uca güvenli mobil platform olarak bilinen KNOX platformunun güncel sürümünün üzerine inşa edildi. Böylelikle potansiyel kötü niyetli saldırılara karşı gerçek zamanlı koruma sağlayacak savunma özellikleri eklendi. İki yeni cihaz da kurumsal uygulamalara anında adapte olabilecek şekilde hazırlandı. Pazarda öncü özellikleri bulunan ve geliştirilen KNOX platformunun tanıtımdan itibaren kullanılabilecek olması, mobil cihaz yönetimini kolaylaştırarak bir adım ileri taşıyor. Ayrıca Cihazımı Bul özelliği kayıp cihazları tespit ediyor ve uzaktan kontrollü ekran Kilidi dahil olmak üzere çeşitli servisler kullanarak kişisel bilgileri koruma altına alıyor. Geliştirilmiş dokunmatik parmak izi tarayıcısı sayesinde hızlı kimlik doğrulama özelliği getiriyor ve şifrelenmiş verileri güvenli bir veri saklama alanına kaydediyor.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, 10 Nisan 2015 tarihinden itibaren 32/64/128GB bellek alternatifleri ve İnci Beyazı, Safir siyahı, Platin Sarısı, Topaz Mavisi (sadece Galaxy S6) ve Zümrüt Yeşili (sadece Galaxy S6 Edge) renk seçenekleriyle tüm dünyada 20 ülkede aynı anda piyasaya sunulmuş olacak.

S6_Edge

Bu haber 1367 kez okundu.
TeknoBilişim - 18:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.