17° Açık

Samsung Duyan Eller’in Kahramanı Muharrem TBMM’de

Güncel - 13 Mayıs 2015 19:48 A A

Samsung Electronics Türkiye’nin işitme engellilere özel görüntülü çağrı merkezi hizmeti “Samsung Duyan Eller” için hazırladığı kampanya filminin kahramanı Muharrem Yazgan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce (TBMM) “12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engellileri Günü” vesilesi ile düzenlenen özel törenin konuğu oldu.

Samsung, işitme engelli Muharrem Yazgan’a yapılan sürprizi paylaştığı tanıtım filmiyle sadece ülke çapında değil, yurtdışında da büyük ses getirmiş, ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri Sayın Dr. İrfan Neziroğlu’nun da dikkatini çekmişti.

Kampanyanın yayınlanmasını takiben Dr. Neziroğlu, TBMM’nin 2012’de başlattığı ve her sene kapsamı genişletilen “Engelsiz Meclis”çalışmaları dahilinde, 2015’de gerçekleşecek çalışmalar için Samsung’un bu özel çalışmasından da ilham aldıklarını belirtmişti. TBMM’nin “Engelsiz Meclis” adı altında gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında 2015’de TBMM Çocuk sayfasında (www.tbmmcocuk.gov.tr) yer alan çizgi filmler ile TBMM Genel Kurulu Tutanak Özetleri işaret diline çevrildi (www.tbmm.gov.tr) Ek olarak; TBMM ve diğer kamu kurumları personeline yönelik işaret dili eğitimleri düzenledi.

TBMM tarafından “12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engellileri Günü”nde düzenlenen “Engelsiz Meclis Bilgilendirme ve Tanıtım Töreni”nde, “Engelsiz Meclis” anlayışı doğrultusunda Genel Sekreter Dr. İrfan Neziroğlu öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verilirken; işaret dili eğitimi mezunlarına da sertifikaları takdim edildi.

 

 

Bu haber 1672 kez okundu.
Güncel - 19:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.