Samsung, 5nm İşlemciyle Güçlendirilen Yeni Galaxy A Serisini Tanıttı

Manşet Üstü - 17 Mart 2022 22:04 A A

Samsung, en ileri Galaxy inovasyonlarını buluşturan, mükemmel bir mobil deneyimi herkes için daha uygun fiyatlarla sunan yeni Galaxy A serisi akıllı telefonlarını tanıttı. Yepyeni 5nm işlemciyle güçlendirilen yeni Galaxy A serisinin yenilikçi ve yapay zeka (AI) destekli kamerası hem gece hem de gündüz net görüntüler yakalamayı sağlıyor.

Galaxy’nin özgün yapay zeka (AI) destekli kamerası, iki güne kadar devam edebilen pil ömrüyle yeni Galaxy A serisi; 5G bağlantı ve güvenlik özelliklerini bir araya getiriyor. Seride yer alan her iki cihazda da Samsung ‘One UI’ kullanıcı ara yüzü, Android işletim sistemi ve güvenlik güncellemeleri desteği sunuyor.

 Gelişmiş, üst düzey bir kamera deneyimi sunan Galaxy A53 5G’nin dörtlü kamera sisteminde kullanılan VDIS (Video Digital Image Stabilisation) teknolojisine sahip 64MP OIS kamerası, en keskin ve net kareleri yakalamayı sağlıyor. Ayrıca, yüksek çözünürlüklü 32MP ön kamera ise mükemmel selfie’ler çekmeyi ve daha net görüntülü konuşmaları gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Galaxy A73 5G, A53 5G ve A33 5G cihazlar 5nm işlemciyle güçlendirilmiş. Gelişmiş ‘Gece Modu’, otomatik olarak 12 ayrı görüntüyü sentezliyor, böylece gece fotoğraflarının parlak ve canlı görünmesine imkan sunuyor. Ayrıca, loş ortamlarda video çekerken de Galaxy A serisinin çerçeve hızı otomatik olarak kendini uyarlayarak parlak ve net videolar elde etmeyi sağlıyor.

‘Portre Modu’ çift kamera ve güçlü yapay zeka özellikleriyle, hem derinliği hem de çekilen nesnenin ana hatlarını daha doğru bir şekilde yakalamaya yardımcı oluyor. ‘Eğlence Modu’ ise kullanıcıların her anını, ultra geniş lense uyumlu şekilde filtre ve efektler kullanarak renklendirmelerine fırsat sunuyor.  Ayrıca, ‘Photo Remaster’ özelliği ideal aydınlatma ve çözünürlük ayarlarını sunarak eski fotoğraflara yeni bir soluk getiriyor. ‘Obje silme’ özelliği ise arka plandaki istenmeyen görüntüleri kolayca ortadan kaldırmayı sağlıyor.

 Eskiden parlak güneş ışınları altında, akıllı telefonların ekranlarını görüntülemek oldukça zor olmaktaydı. Ancak, yeni Galaxy A serisinin akıllı ekran algoritması, ekranın dış mekanda ve güneş ışınları altında dahi ayrıntıları en canlı şekilde göstermesini sağlıyor.

Yeni Galaxy A53 5G’nin geniş 6,5 inçlik Süper AMOLED ekranı, akıcı bir deneyim için 120 Hz yenileme hızı sunarken, Galaxy A33 5G’deki 6 ,4 inç[1] boyutundaki Süper AMOLED ekran ise 90 Hz yenileme hızına  sahip. Ayrıca, yeni Galaxy A serisinin iki güne kadar devam edebilen pil ömrü ve 25 W Süper Hızlı Şarj özelliği sayesinde cihazlar görüntüleme, izleme ve diğer her türlü kullanımda çok daha uzun süreli bir kullanım sunuyor.

 Cihazın ince çerçevesi pürüzsüz, şık bir görünüm sunarken, ‘Ambient Edge’ tasarımı kamerayı, telefonun gövdesiyle kusursuz bir şekilde birleştiriyor. Galaxy A53 5G ve A33 5G, Corning® Gorilla® Glass 5 ve IP67 su ve toza dayanıklılık özelliğiyle en gelişmiş dayanıklılığı kullanıcılara sunuyor.

Her iki cihaz da, dört nesil boyunca ‘One UI’ ve Android OS güncellemelerini, beş yıl boyunca da güvenlik güncellemelerini alabilecek. Bu özellikler, kullanıcıların akıllı telefon yaşam döngüsünü en üst düzeye çıkaracak şekilde en yeni yazılım ve güvenlik güncellemelerine erişmesini sağlayacak. 

Samsung’un güçlü ‘Knox Vault’ güvenlik platformuyla güvenliğiniz kontrol altında

Yeni Galaxy A serisi, Samsung’un güçlü ‘Knox Vault’ güvenlik platformu sayesinde veri ve bilgilerin korunmasını sağlıyor. Güvenli Klasör, özel fotoğrafları, notları ve uygulamaları saklarken kullanıcılara şifreli, dijital bir kasa sunarak kullanıcının kendi içeriğine yalnızca kendisinin erişmesini sağlıyor. Kullanıcılar, ‘Özel Paylaşım özelliğini kullanarak, dosyalara tam olarak kimin, ne kadar süreyle erişebileceğini ayarlayabiliyor.

Galaxy A53 5G ve A33 5G, diğer Galaxy cihazlarıyla uyumlu bir şekilde çalışarak bağlantılı bir Galaxy ekosistem deneyimi yaşatıyor. Ayrıca, ses seçenekleri, Galaxy Buds serisini Galaxy A53 5G ve A33 5G dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla bağlayarak genişletildi. Kullanıcılar, halihazırda Galaxy Buds Pro’da bulunan ve yakında Galaxy Buds2 ve Buds Live’a da gelecek olan daha gerçekçi ve etkileyici 3D ses teknolojileri sunan ‘360 Ses’ teknolojisinin keyfini çıkarabilecekler. Üretkenlik özelliklerini deneyimlemek isteyen kullanıcıların ise; kopyala yapıştır, dosya aktarma, hatta aramaları veya mesajları yanıtlamak için Galaxy A serisini ‘Windows’a Bağla’ özelliğini kullanarak bir Windows PC’ye bağlamaları yeterli oluyor.

Samsung Electronics Mobil Deneyim Başkanı TM Roh, yeni Galaxy A serisi ile ilgili görüşlerini şöyle aktarıyor: “Teknolojinin hayatlarımız üzerindeki olumlu etkisini herkesin deneyimleme hakkı olduğuna inanıyoruz. En yeni Galaxy A serisini, uygun fiyatlarla piyasaya sürerek, herkesin en gelişmiş ve yenilikçi Galaxy mobil deneyimini yaşamasına imkan sunuyoruz.”

Yeni Galaxy A serisi ne zaman satışa sunulacak?

Yeni Galaxy A33 5G, A53 5G ve Galaxy A73 5G Nisan ayı içerisinde satışa sunulacak. Aynı zamanda Galaxy Buds2 ve Buds Live’ın yeni Onyx rengi, Galaxy A serisinin şık tasarımını tamamlamak için de Nisan ayında piyasaya sürülecek.

İşte bütün Özellikleri:

Ürün Özellikleri
  Galaxy A33 5G Galaxy A53 5G Galaxy A73 5G
Ekran 6.4-inch FHD+ Süper AMOLED

90Hz Infinity-U Ekran

6.5-inch FHD+ Süper AMOLED

120Hz Infinity-O Ekran

6.7-inch FHD+ Süper AMOLED+

120Hz Infinity-O Ekran

* Çapraz olarak ölçüldüğünde, ekran boyutu tam dikdörtgende 6,4 inç ve yuvarlatılmış köşeler için 6,2 inçtir. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha azdır. * Çapraz olarak ölçüldüğünde, ekran boyutu tam dikdörtgende 6,5 inç ve yuvarlatılmış köşeler için 6,3 inçtir. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha azdır. * Çapraz olarak ölçüldüğünde, ekran boyutu tam dikdörtgende 6,7 inç ve yuvarlatılmış köşeler için 6,6 inçtir. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha azdır.
Boyutlar & Ağırlık 74.0 x 159.7 x 8.1mm, 186g 74.8 x 159.6 x 8.1mm, 189g 76.1 x 163.7 x 7.6mm, 181g
Kamera Arka

·        (Ultra-Geniş) 8 MP F2.2

·        (Ana) 48 MP F1.8 OIS

·        (Derinlik) 2 MP F2.4

·        (Makro) 5 MP F2.4

Ön

·        13 MP F2.2

Arka

·        (Ultra-Geniş) 12 MP F2.2

·        (Ana) 64 MP F1.8 OIS

·        (Derinlik) 5 MP F2.4

·        (Makro) 5 MP F2.4

Ön

·        32 MP F2.2

Arka

·        (Ultra-Geniş) 12 MP F2.2

·        (Ana) 108MP F1.8 OIS

·        (Derinlik) 5 MP F2.4

·        (Makro) 5 MP F2.4

Ön

·         32 MP F2.2

Hafıza RAM: 6 GB

Depolama: 128 GB

microSD: 1TB’e kadar

RAM: 8 GB

Depolama: 128 GB

microSD: 1TB’e kadar

RAM: 8 GB

Depolama: 128/256 GB

microSD: 1TB’e kadar

*Tüm modeller Ram Plus özelliğine sahiptir.
İşlemci Sekiz Çekirdekli (2.4GHz, 2GHz) Sekiz Çekirdekli (2.4GHz, 1.8GHz)
Pil 5,000mAh(tipik)
* Üçüncü taraf laboratuvar koşulları altında test edilen tipik değer. Tipik değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapma dikkate alınarak tahmini ortalama değerdir. Nominal (minimum) kapasite 4.860 mAh.
Şarj   25W Süper Hızlı Şarj
* Duvar şarj cihazı ayrı satılır. Yalnızca Samsung tarafından onaylanmış şarj cihazlarını ve kabloları kullanın. Cihazınızın yaralanmasını veya hasar görmesini önlemek için uyumsuz, aşınmış veya hasarlı pilleri, şarj cihazlarını veya kabloları kullanmayın. 25W’a kadar Süper Hızlı Şarjı destekler. Cihazınız hakkında daha fazla bilgi için www.samsung.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
İşletim Sistemi  Android 12

One UI 4.1

* One UI özelliklerinin, uygulamalarının ve hizmetlerinin kullanılabilirliği, işletim sistemi sürümüne ve pazara bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.
Güvenlik  Samsung Knox
Ağ ve Bağlantı Özellikleri 5G, LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4G+5GHz), Bluetooth® v 5.1 5G, LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2.4G+5GHz), Bluetooth® v 5.0
* Belirli pazarlarda bulunan optimum 5G ağ bağlantısı gerektirir. Kullanılabilirlik ve ayrıntılar için operatörünüze danışın. İndirme ve akış hızları içerik sağlayıcıya, sunucu bağlantısına ve diğer faktörlere göre farklılık gösterebilmektedir.
Sensörler  İvmeölçer, Parmak İzi Sensörü, Cayro Sensörü, Jeomanyetik Sensör, Hall Sensörü, Işık Sensörü, Sanal Yakınlık Algılama İvmeölçer, Parmak İzi Sensörü, Cayro Sensörü, Jeomanyetik Sensör, Hall Sensörü, Işık Sensörü, Yakınlık Sensörü
Suya Dayanıklılık  IP67
* IP67, 1 metreye kadar tatlı suda 30 dakika boyunca maruz bırakmaya dayalı test koşullarına dayanmaktadır. Kalıntıları temizleyin, ıslaksa kurulayın. Plaj ve havuz kullanımı ve sabunlu su tavsiye edilmez.

Bu haber 469 kez okundu.
Manşet Üstü - 22:04 A A
BENZER HABERLER