19° Açık

Samsung 4G LTE İlk Üç-Bant Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisi Kullanımda

Güncel - 9 Ocak 2015 09:28 A A

Samsung Electronics, Dünya’nın 4G LTE Ağındaki İlk Üç-Bant Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisini Tüketicilerin Kullanımına Sunuyor. Yeni teknoloji 300 Mbps indirme hızıyla LTE Advanced deneyimi sağlıyor

Samsung Electronics dünyanın ilk Üç-Bant Taşıyıcı Birleştirme (CA – Carrier Aggregation) teknolojisini bir LTE ticari ağında kullanarak, indirme hızını 300 Mbps’ye, yani LTE ağının dört katına çıkardığını açıkladı. Samsung’un LTE Advanced (LTE-A) Üç-Bant Taşıyıcı Birleştirme (CA) teknolojisi sayesinde, kullanıcılar daha güçlü ve kesintisiz multimedya ve web tarama deneyimine kavuşuyorlar.

Samsung dünyanın ilk “Çift Bant Taşıyıcı Birleştirme” ağını Haziran 2013’te Kore’de tüketicilerin hizmetine sunmuştu. Şirket bu inovasyon liderliğinden elde ettiği deneyimden faydalanarak Üç-Bant CA çözümünü geliştirdi. Söz konusu çözüm LTE-A’nın kabiliyetlerini daha da güçlendirerek, sektörü 5G çağına bir adım daha yaklaştırıyor.

Üç-Bant CA, başta yoğun nüfuslu bölgelerde olmak üzere, mobil ağların veri hacim kapasitesini önemli ölçüde arttıran bir teknoloji olarak değerlendiriliyor. Bunun yanı sıra, yoğun olarak bölünmüş spektrumu birleştirme kabiliyeti de spektrumu sınırlı olan operatörlere kayda değer spektrum verimliliği kazandırıyor. Üç-Bant CA sayesinde operatörler, birden fazla spektrumdaki bölünmüş veri bloklarının tek ve daha büyük bir birleşmiş blok olarak çalışmasını sağlayarak müşterilerine gerçek anlamda gelişmiş bir LTE deneyimi sunabilecekler.

Samsung, LTE-A Üç-Bant CA ağını ticari kullanıma sunmasının ardından, dünyanın ilk LTE-A Üç-Bant CA özellikli cihazı olan Samsung Galaxy Note 4’ü piyasaya sundu. Bu cihazın ve ağ teknolojilerinin aynı anda müşterilerle buluşturulması, şirketin sektörde yeni nesil mobil teknolojilerin kullanımını hızlandırmaya yönelik benzersiz yeteneğini öne çıkarıyor.

Bu haber 1122 kez okundu.
Güncel - 09:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.