17° Parçalı az bulutlu

sahibinden.com Dev Akademi Programı Başlıyor

Güncel - 8 Aralık 2021 16:36 A A

sahibinden.com, “dev.akademi Kariyer Geliştirme Programı” ile başarılı genç yazılımcıları bir araya getirerek yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlıyor. dev.akademi üniversitelerin 4. sınıf öğrencilerine ve 6 ayı aşmayan iş tecrübesine sahip yeni mezunlara, yazılım sektörüne adım atabilmeleri adına  önemli deneyim fırsatı sunuyor. Bu yıl 5. kez düzenlenecek ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek programda, genç yetenekler tarafından geliştirilen yazılım projeleri kıyasıya yarışacak.

 Kariyerine yazılım alanında yön vermek isteyen genç yetenekler, dev.akademi’ye 21 Aralık tarihine kadar  devakademi.sahibinden.com sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Başvuru sonrası yapılacak değerlendirmeyle 50 genç yetenek, Yazılım Maratonu’nda kendilerine verilen projeyi kodlayarak yeteneklerini ortaya koyma şansı kazanacak.

Genç yazılımcılar arasında düzenlenecek yarışmada birinci 20.000 TLikinci 15.000 TLüçüncü 10.000 TLdördüncü ve beşinci ise Jüri Özel Ödülü kazanacak. Katılımcılar arasından ilk 10’a giren yazılımcılar ise sahibinden.com’da çalışma imkanı elde edecek.

Dijital çağın uzmanlarını yetiştiriyoruz 

sahibinden.com Ar-Ge Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Akif Arsoy: “Beşinci yılına girdiğimiz dev.akademi programı ile genç ve kendine güvenen yazılımcılara fırsatlar sunarak yazılım dünyasına kazandırmaya devam ediyoruz. Teknoloji üretiminde ana unsurun yetişmiş insan gücü olduğuna duyduğumuz inanç ve gençlerimizin bu alana yönelerek geleceğin mesleklerinde görev alması bizim için büyük gurur kaynağı. dev.akademi Kariyer Geliştirme Programı’yla dijital çağın uzmanlarını yetiştirmeye ve yazılım alanında genç yetenekleri sektöre kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 673 kez okundu.
Güncel - 16:36 A A
BENZER HABERLER