Açık

Runtastic Sleep Better Uygulaması Uykunuzu Ölçecek

Güncel - 8 Kasım 2014 13:54 A A

Sleep Better, Apple’ın yeni iOS HealthKit’i ile tam entegrasyon sağlıyor, sağlık ve fitness uygulamalarının birlikte kusursuz çalışmasını sağlayan yüksek seviyede kişiselleştirilebilir ve kullanıcılara tüm sağlık ve fitness verilerine erişim sağlayan platform.

Runtastic CEO’su ve kurucularından Florian Gschwandtner, “Geçtiğimiz yıllardan tek birşey öğrendiysek, o da sağlık ve fitness’a 24-saatlik dengeli bir bakış açısı”. “Sleep Better uygulaması kullanıcılarımıza daha iyi uyku kalitesi için sunduğumuz bir ilk. Sleep Better uygulamasını sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz ve Apple’ın HealthKit’ine entegre ederek kullanıcıların uyku alışkanlıklarını iyileştirmeye ve sağlıklı alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olmaya katkı sağlayacağımızdan da eminiz.”

Runtastic’in bu son uygulamasının kullanıcılara ulaşma tarihi ise 100 milyon uygulama indirilmesi ile aynı zamana denk geliyor.

Bilimsel olarak geliştirildi, ama kullanımı kolay

Sleep Better , Runtastic ekibinin sadece uygulamayı geliştirmediği, aynı zamanda sayısız geceyi uyku labaratuarında geçirerek ve uyku uzmanları, doktorları ve uyku problemi yaşayan kişilerle çalışarak algoritmaları mükemmel hale getirdiği, aylar süren özverili bir çalışmanın sonucu. Sonuç ise kullanıcıların daha kolay uykuya dalmasını, daha verimli uyumasını ve hafif uyku döngüleri sırasında onları uyandırarak güne kolayca adapte olmalarını sağlayacak eşsiz ve yüksek kalitede bir uygulama.

Kullanıcıların bir uyku oturumunu başlatmları için tek bir düğmeye basmaları ve telefonlarını yatağa koymaları yeterli (yastığın yanına). Uyku oturumu akıllı alarm ya da kullanıcının manuel olarak oturumu bitirmesiyle sonlanır.

Gschwandtner, “Tüm uyku takip çeşitleri aynı şekilde geliştirilmez” diyor. “Sleep Better uykuları ve günlük aktivitelerinin uyku kalitesini nasıl etkilediğini öğrenmek isteyenler için mükemmel bir uygulama. Uygulama, aynı zamanda tüm ekosistemimize güç katarak kullanıcıların daha iyi ve bilinçli bir hayat tarzına kavuşmalarını sağlayacak”.

Ekosistemin genişlemesi aynı zamanda önemli şirket kilometre taşlarına denk geliyor

Sleep Better’ın kullanıcılara ulaşmasının yanı sıra, Runtastic bugün 100 milyondan fazla mobil uygulamanın indirildiğini de duyurdu. Sadece 2014’de şirkete ait günde ortalama 140,000 uygulama indirildi.

Runtastic neder bir uyku takibi uygulaması geliştirdi?

Uyku herkesin hayatında önemli bir rol oynar – sonuçta hayatımızın yaklaşık 1/3’ünü uykuda geçiriyoruz

Uyku ≠ inaktivite: Uyurken beynimiz ve vücutlarımız aktiftir, bu yüzden yüzden uyku akli ve fiziki sağlığımızın yani sıra fitness seviyemizi de etkiler

Bu sebeple sadece beslenme ve spor değil, uyku da sağlıklı bir yaşamın parçasıdır.

Neden uyku takibi?

Uykunuzu takip ederek, uyku sırasındaki davranışlarınız hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Bazı faktörlerin uykunuzu nasıl etkilediğini görmek için kullanılabilir (Örneğin, geç yemek yediğimde daha mı kötü uyuyorum?)

Küçük değişiklikler ile uyku kalitenizde ciddi gelişim kaydedebilirsiniz.

Runtastic Sleep Better’ın marifetleri:

Uyku süresi, döngüleri ve verimliliği kaydı => açık istatistikler ile gösterim

Günlük alışkanlık & değişkenlerin (antrenman, stres seviyesi, farklı yatak, geç yemek, alkol ve kafein

Ayın durumuna göre uyku verimliliği

Rüya günlüğü

Uyku Penceresi & Akıllı Alarm => Güne mükemmel bir başlangıç için uykunuzun hafif olduğu sırada uyanırsınız

Apple Health Kit entegrasyonu

Sleep Better ve uyku kalitesi hakkında detaylı bilgiye, grafik, ekran görüntüsü ve tanıtım videosuna basın kitinden erişebilirsiniz.

Sleep Better uygulamasını şimdiden deneyebilmeniz için iOS & Android için test sürümlerini de aşağıda gönderiyorum.

(Not: 1) Bu sürümlerde, orjinal sürüm için düzeltilmiş bug bulunmaktadır. 2) Uygulamayı kullanırken akıllı telefonunuzu yastığınızın yanına yerleştirin, asla altına değil – uygulama uçuş modunda da çalışmaktadır)

iOS: https://rink.hockeyapp.net/apps/70ed018ed2a7134f3f54107f40025966

Android: http://bit.ly/10izA16

Bu haber 1905 kez okundu.
Güncel - 13:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.