18° Parçalı bulutlu

Qualcomm LTE’yi Lisanssız Spektruma Taşıyor

TeknoBilişim - 27 Şubat 2015 23:21 A A

Qualcomm mobil deneyimi geliştirmek ve operatörlerin ağ kapasitesi taleplerine yanıt vermesine destek olmak için LTE’yi lisanssız spektruma taşıyor

Qualcomm Technologies, küçük hücre entegrasyonu ile LTE-U ekosistemini genişletirken LTE-U’nun Wi-Fi ile bir arada var olabilmesini de kanıtladı.

Bir Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) iştiraki olan Qualcomm Technologies, Inc., artan mobil talebini narşılamak için LTE’yi lisanssız spektrumu (LTE-U) kapsayacak şekilde genişletiyor. Şirket ayrıca, LTE teknolojisini en küçük hücresel çözümlere ve mobil cihazlar için RF alıcı vericilerine entegre ettiğini de duyurdu.  Qualcomm, aşırı yükleme şartları altında lisanssız spektrum dahilinde LTE-U ve Wi-Fi erişim noktalarının bir arada var olmalarını kanıtlayan kablosuz iletişim testinin başarıyla tamamlandığını da açıkladı. Qualcomm Technologies, bir dizi LTE-U gösterisi ile birlikte yeni çözümlerini 2-5 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde yapılacak Mobile World Congress’te sergileyecek.

Bu haber 1231 kez okundu.
TeknoBilişim - 23:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.