18° Parçalı bulutlu

Quadro Akıllı Gözlük Üretti!

TeknoBilişim - 12 Mart 2015 21:19 A A

Giyilebilir Teknoloji pazarının yerli üreticisi Quadro’nun akıllı ürünlerine Akıllı Gözlükler de eklendi.

Giyilebilir Teknoloji alanında hızlı gelişimini sürdürmek isteyen Quadro güneş gözlüğü formundaki Alkıllı Gözlüklerini nisan ayında satışa sunacağını duyurdu. 13 Nisan’da satışına başlanacak olan Quadro Akıllı gözlükler ile 15MP ye kadar fotoğraf çekebilecek, 1080P formatında video kaydedebilecek ve bunları yaparken müzik dinleyebileceksiniz.

Bluetooth ve Wi-fi bağlantı seçeneklerine sahip Quadro akıllı gözlüklerle gözlüğünüzdeki görüntüyü telefonunuz üzerinde Live Stream takip etmek, ya da görüşmelerinizi gözlüğünüzle yapmanız mümkün olacak. Hatta Quadro akıllı gözlüğünüzü PC ye bağlayıp web-cam olarak kullanmanız bile mümkün. Model seçeneğine göre 4-6 Saat arasında kullanım imkanı sunuyor. Quadro Akıllı Gözlük serisi farklı görünüm özelliklere sahip olmakla beraber 4 farklı model ile satışa sunulacak.

Türk halkının teknolojiye olan ilgisi yüksek olsa da, ne yazık ki geçtiğimiz yıllarda bu konuda yeterince yerli Ar-Ge ve markalaşma çabasının olmaması piyasada büyük bir boşluk yarattı. Özellikle geçtiğimiz yıllarda bu alanda yer almak isteyen firmaların, tüketicinin taleplerinin karşılayamaması akıllarda yerli mala karşı negatif bir imaj oluşturmuştu. Quadro, Giyilebilir Teknoloji ürünleriyle bu algıyı tamamen değiştiriyor.

Hızla değişen teknoloji dünyasında, 1 yıl önce popüler olan teknolojiler kısa sürede tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamayacak hale geliyor. Bu devirde inovasyon ve Ar-Ge, tüketicinin ihtiyaçlarını canlı tutabilmek için şirketlerin ellerindeki en iyi silahlar. Akıllı telefon ve tabletlerden sonra tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak için akıllı saatler, akıllı bileklikler ve akıllı gözlükler de önemli hale geldi.

Tesla Teknoloji‘nin oluşturduğu Quadro markası, ülkemizde bilgisayardan, giyilebilir teknolojilere kadar birçok konuda ürünler üretiyor ve özellikle “Giyilebilir Teknoloji” ürün yelpazesini büyük bir hızla geliştiriyor.

Akıllı Gözlüklere çok az kaldı

Google tarafından, Akıllı Gözlük ürünleri içinde en gelişmiş ürün kabul edilen Google Glass projesinin iptal edildiği yakın zamanda duyurulmuştu. “Akıllı gözlükler piyasaya çıkmayacak mı ?” diye beklerken bu konuda çalışmalar yapan Quadro Akıllı gözlük modellerin satışına çok yakında başlayacağını duyurdu.

Tüketicinin Giyilebilir Teknolojiler ile ilgili beklentileri yüksek. Büyük markalarsa, rekabet dolasıyla tüketicinin istediği tüm özellikleri tek bir üründe sunmuyor. Quadro akıllı saat ürünleri, Türk kullanıcılarının isteklerine cevap veren özellikleriyle kısa sürede pazarda büyük bir yere sahip oldu.

Quadro‘nun bu hızlı yükselişin arkasında bulunan en büyük yatırımsa, büyük markaların es geçtiği bir boşluğu doldurmasıyla yaşandı. Büyük markalar, rakiplerini pazarda güçsüzleştirmek için sadece kendi ürünlerine uyumlu akıllı saatler sunarken, Quadro piyasadaki tüm akıllı telefonlarla entegre şekilde çalışabiliyor.

Quadro Smart Glass 3HD Özellikleri;

Kayıt Açı Aralığı                   : 142 Derece Geniş Açı Kamera
DV Kayıt Kalitesi                  : 1920*1080P  (MT0330 Lens)
Video Formatı                      : MOV H264
Fotoğraf Çözünürlüğü        : 4352*3264 (14M Pixel)
Kayıt Hızı                               : 30 fps
Bluetooth                             : Bluetooth 4.0
Wireless                               : 802.11b/g/n
Bellek                                    : 32GB’a kadar MicroSD TF Kart Desteği
Kullanım Süresi                   : 4 Saat (Tam şarj ile)
Gözlük Rengi                        : Siyah
Cam Rengi                            : Polarized UV400 protection Siyah (Sarı, Mavi, Şeffaf, opsiyonlar)
Cam Değiştirme                   : Var
Kutu İçeriği                           :  Taşıma Kutusu, Kullanım Kılavuzu, USB kablo, Şarj Cihazı, Temizleme Bezi

 

 

Bu haber 1248 kez okundu.
TeknoBilişim - 21:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.