DOLAR: 5.33 TL
EURO: 6.05 TL

PS4 Satışları Dünya Çapında 70,6 Milyon Adedi Geçti

1 yıl önce
2.381 kez görüntülendi

Dünya çapındaki tüketicilere kümülatif olarak satılan PS4 sayısı 3 Aralık 2017*1 tarihi itibarıyla 70,6 milyon adedi, perakende mağazaları ve PlayStation®Store üzerinden dijital olarak indirilerek satılan PS4 oyunlarının sayısı 617.8 milyon adedi, PS VR satışları 2 milyon adedi, PlayStation®Store üzerinden dijital olarak indirilerek satılan PS VR uyumlu oyunların sayısı ise 12,2 milyonu aştı.

“Bu kadar çok insanın PlayStation 4’ün eşsiz eğlence teklifinin tadını çıkarıyor olmasından ve PlayStation VR gibi yükselmekte olan bir teknolojinin ilgi çekmeye devam etmesinden son derece mutluyuz,” diyen Sony Interactive Entertainment başkanı Andrew House, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayranlarımıza ve ortaklarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. 1994 yılındaki ilk PlayStation’ın lansmanından bu yana göstermiş oldukları destek, PlayStation’ın dünyanın en büyük konsol oyun ağlarından biri haline gelmesine yardımcı oldu. Bu başarıyı korumak için ortaklarımız ile yakın bir çalışma içinde olmayı sürdürek, PS4’ü oyun oynanabilecek en iyi yer haline getirmek için kararlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Yazılım cephesinde, PS4’ün portföyü aralarında God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) ve Monster Hunter: World’ün (Capcom) de bulunduğu bir dizi oyun ile genişlemeye devam edecek. Halen aralarında eşsiz VR deneyiminden yararlanan The Inpatient ve Bravo Team’in (SIE WWS) de bulunduğu, büyük bir heyecanla beklenen PS VR’a yönelik 130’u aşkın oyun ve video içeriği 2018 yılının sonuna kadar piyasaya sürülecek.*4

 

 

PS4 Satışları Dünya Çapında 70,6 Milyon Adedi Geçti Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık