Açık

Playstatıon®4’e Sürüm 2.50 “Yukimura” Yazılım Güncellemesi Geliyor

Güncel - 16 Mart 2015 16:11 A A

Sony Computer Entertainment Europe Ltd. (SCEE), çok yakında yayınlayacağı Sistem Yazılım Güncellemesi Sürüm 2.50 “Yukimura” ile PlayStation®4’ü (PS4) dünyanın en güçlü ve sosyal ağlara çok daha efektif şekilde bağlı sistemi yapacak.

Yakında kullanıma sunulacak olan 2015’in ilk önemli güncellemesi, aralarında oyuncuların açma/kapama düğmesine tek dokunuşla oyunları anında dondurup yeniden başlatmasına imkan veren Suspend & Resume fonksiyonunun gelişi de dahil olmak üzere, yeni bir özellik ve gelişmeler yelpazesini içeriyor.

Diğer başlıca özellikler arasında, hem Remote hem de Share Play’de 60fps aktarım ve geliştirilmiş kupa entegrasyonu da bulunuyor. Ayrıca, “Yukimura” ile Facebook arkadaş bulma ve özellikleri ile PS4 üzerindeki görüntüleri doğrudan Dailymotion üzerinde paylaşma becerisi de geliyor.

”Yukimura”System Suspend & Resume fonksiyonunu oyun oynamayı konforlu hale getirecek. Bu özellik, Oyuncuların tek bir düğmeye dokunarak PS4’lerini oyun sırasında durdurup oyuna tam olarak bıraktıkları yerden başlatmasına ve PS4’ün bekleme moduna geçirilmesine imkan veriyor.

Güncellemenin öne çıkan bir diğer özelliği ise oyuncuların hem Share Play hem de Remote Play’i saniyede 60 kare hızında aktarabilme becerisi oluşturuyor.

“Yukimura”, kupa entegrasyonunu, her kupa kazanıldığında o anın bir ekran çekimini otomatik olarak yaparak geliştirmek suretiyle oyuncunun arkadaşları ile birlikte PS4 üzerinde oyun oynarken en iyi anlarını yakalamasını kolaylaştırıyor. Bu süreç, aynı zamanda DUALSHOCK®4 kablosuz kontrol cihazı üzerindeki Share düğmesine basarak kupaları paylaşma becerisi ile daha da kolay hale getiriyor.

“Yukimura” ile gelen bir diğer önemli yeni özellik ise 18 yaşının üzerindeki oyuncular için PS4 üzerinden alt hesapların ana hesaplar haline getirme becerisi ile, hesap sahibinin mevcut PlayStation®Network profillerini, kupa ve diğer haklar ile birlikte korurken tam kontrol veriyor. 18 yaşına basan oyuncuların bir ana hesaba geçmesi için PS4 UI üzerinden güncellenmiş bilgiyi sağlamaları isteniliyor.

PS4’ün sosyal açıdan en bağlı konsol deneyimini sağlaması için; “Yukimura” aynı zamanda Facebook üzerindeki arkadaşlarınızı doğrudan PS4 arkadaş listenize taşıma fırsatını da sağlayarak oyunculara birbirlerini bulup beraber oynamak için daha fazla fırsat sunacak. DUALSHOCK®4 üzerindeki Share düğmesi ile öne çıkan PS4 anları paylaşılırken, Yukimura aynı zamanda oyuncuların doğrudan Dailymotion’a da yükleme yapmasına imkan verecek.

Kullanıcıların aynı zamanda DUALSHOCK 4 kablosuz kumanda cihazı için kendi özel ihtiyaçlarını karşılayacak özel düğme konfigürasyonları da ekleyebilecek olması, her oyuncunun kendi alışkanlıkları ve oyun tarzına uygun bir kontrol kurgusuna sahip olmasını mümkün kılacak.

 

Bu haber 1049 kez okundu.
Güncel - 16:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.