23° Açık

PlayStation 20. yılını özel üretim PS4 ile kutluyor

Güncel - 4 Aralık 2014 22:20 A A

Sony Computer Entertainment, PlayStation® tutkunları ve iş ortaklarının 20 yıldır süren ilgi ve desteğine teşekkürünü, 20. yıl için tasarlanan ve dünya çapında sadece 12,300 adet üretilen özel sürüm PS4 ile gösteriyor.
Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI), 3 Aralık 2014 tarihinde, orijinal PlayStation’ın 3 Aralık 1994’te piyasaya sürülüşünün 20. yıl dönümü anısına piyasaya sürülecek olan PS4’ün özel bir sürümü olan “PlayStation®4 (PS4™) 20. Yıl Sürümü”nün duyurusunu yaptı. 20. yıl sürümünden dünya çapında piyasaya, orijinal PlayStation’ın piyasaya sürülüş tarihini temsilen sadece 12,300 adet sürülecek. Sınırlı sayıda üretilen PS4 sürümü ve beraberinde verilen tüm aksesuarlar “Orijinal Gri” renkte ve özel bir hatıra kutusunda paketlenmiş şekilde sunulacak. Özel sürüm PS4, Türkiye pazarı için de sınırlı sayıda getirilecek, ancak satışa sunulmayarak yalnızca özel etkinlikler için kullanılacak. Etkinlikleri takip eden şanslı oyuncular bu özel ürüne sahip olma fırsatı yakalayacaklar.

Orijinal PlayStation sistemi, daha önce ev konsollarında hiç görülmemiş yüksek çözünürlüklü gerçek zamanlı 3D bilgisayar grafikleri işleyebilme kabiliyetinin yanı sıra sunduğu zengin ve heyecan verici oyun portföyü ile beğeni kazanmıştı. PlayStation, endüstride adeta bir devrim yaratarak, video oyun tarihinin, dünya çapında toplam 100 milyon adetlik satış rakamına ulaşan ilk ev konsolu oldu.1 Teknoloji harikası bir bilgisayar eğlence sistemi olan orijinal PS, dünya genelindeki kullanıcılarına çığır açan oyun deneyimleri sunmayı başardı ve bu konsept, sonradan piyasaya sürülen her PlayStation platformuna aktarıldı.

“PlayStation®4 (PS4™) 20. Yıl Sürümü”nün Özellikleri

PlayStation®4 (PS4™) sistemi, Kablosuz Kontrol Cihazı (DUALSHOCK®4), PlayStation®Camera, dikey standı ve mono kulaklığının tamamı, orijinal konsolu hatırlatan ve sınırlı sayıda sunulan bir renk olan “Orijinal Gri” renkte sunulmaktadır.
PS4’ün kendisi gibi DUALSHOCK®4 kumandasının dokunmatik yüzeyine de 20. yıl dönümüne dikkat çekmek amacıyla “○” işaretinin “0” rakamına benzetildiği, ,” △○□×” logosunun özel bir aranjmanı olan “△2○×□” işareti kabartmalı olarak basılmıştır. Ayrıca, her PS4 sisteminin ön tarafının sağ alt köşesinde, üzerinde 1 ila 12.300 aralığında farklı bir sayı yazılı birer plaka bulunmaktadır. Bu benzersiz numara, şanslı PS4 sahiplerine, sahip oldukları PS4’ün, bu sürümünün dünyadaki tek örneğinin kendilerinde bulunduğunu hatırlatacaktır.

PS4_20F

Bu haber 1276 kez okundu.
Güncel - 22:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.