20° Açık

Piaggio Group, EICMA 2014 fuarının açılışına katıldı

Güncel - 15 Kasım 2014 18:06 A A

Biri en ileri teknoloji ve sportifliğin simgesi ve diğeri ise şıklık ve İtalyan motosiklet geleneğinin bir sembolü olan Aprilia ve Moto Guzzi markaları, motosiklet sektörü için en önemli global etkinliklerden olan EICMA 2014’te kilit aktörler olarak yer aldı.

54 Dünya Şampiyonluğuyla dünyadaki en güçlü markalardan biri olan Aprilia özel V4 motoruyla rakiplerinden ayrılıyor. Bu benzersiz enerji kaynağı Aprilia’ya WSBK’yı domine etme şansı sunarken sokak motosikletçilerine de aradıkları performansı sağlıyor.

Bir İtalyan markası olarak değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalan Moto Guzzi ise yeni hedeflere doğru giderken yeni pazar segmentlerini keşfe hazırlanıyor. Etkileyici 1400 cc motor ile tasarlanan güçlü ve çekici motosikletleri, en ileri teknoloji ve Mandello’nun kartalıyla tamamlanıyor.

Piaggio Group, eşsiz stil ve teknoloji mirasından yola çıkarak tasarladığı motosikletlerini 6 – 9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen EICMA 2014’te tanıttı.

Aprilia RSV4 RR

WSBK’da beş yılda 7 dünya şampiyonluğu kazanan Aprilia RSV4’ün yeni nesil versiyonu.Model yeni bir kaporta tasarımına ve 200 beygir gücünün üzerinde 65° V4 motora sahip.Gövdede de değişikler yapıldı. aPRC elektronik kontrol sistemleri paketi ise artık daha da gelişmiş bir mantığıyla sürücülerin isteyebileceğinin en iyisini sunuyor.

Aprilia Tuono V4 1100

Aprilia’nın supernaked modeli tamamen yenilendi ve ortaya hem güçlü hem de hızlı ama öncelikle sürüşü daha eğlenceli ve daha kolay bir model ortaya çıktı. İki versiyonlu modelde (RR ve Fabrika) motor kapasitesi 1100 cc’ye çıkarılan 175 beygir gücünde ve 120 nm tork gücüne sahip özel 65° V4 kullanıldı. En yeni nesil elektronikler, yarış ABS sistemi ve yenilenen gövdesiyle Tuono V4 110 dünyadaki en gelişmiş ve verimli sport naked modeli sunuyor.

ApriliaRSV4_SBK_01

V4-MP Multimedya Platformu

Aprilia Tuono V4 1100 ve Aprilia RSV4 RR modellerinde sunulan V4-MP Multimedya Platformunun daha da gelişmiş versiyonunu sunuyor. Artık akıllı telefonunuzu motosikletinize bağlayabilir ve daha da verimli ve etkili bir sürüş için elektronik kontrolleri yol üzerinde dönüş bazında programlayabilirsiniz. Ayrıca verileri kaydedebilir ve sürücü performansını grafiklerle görüntüleyerek tur sürelerini iyileştirebilirsiniz.

Skully HUD Kask

Piaggio Group ve Skully (Amerikan baş üzeri göstergeli kask üreticisi) iş birliğiyle Piaggio Multimedya Platformu ve gösterge teknolojisinin fonksiyonları arasında tam entegrasyon sağlanacak.PMP’den gelebilecek tüm bilgileri kask takarken sesli talimatlar vererek ellerinizi gidondan çekmeden yönetebilirsiniz.

Moto Guzzi Eldorado

Moto Guzzi Eldorado, ABD’deki şöhretini 60’ların sonralarında kazanan unutulmaz 850’nin modern ve lüks bir yorumu. Güçlü 1400 V çift motor, seyir kontrolü, 16” telli tekerlekler, krom kenarlı yakıt deposu, büyük boy sele, taş şeklinde park lambasına sahip arka çamurluk, hoparlörlü gidon, yolcu tutma kayışı: Fark yaratan detaylar.

Moto Guzzi Audace

Gösterişli, güçlü ve sert yeni Moto Guzzi Audace dairesel far ünitesi ve karbon çamurluğun yer aldığı ön tarafıyla hemen fark ediliyor. Kısmen ayaklıkların önde olması ve farklı oturma seviyesi sayesinde yeni drag gidon daha gergin ve daha sağlam bir sürüş pozisyonu sağlıyor. Yeni egzoz sistemine sahip olan 1400 cc “Made in Mandello” 90° V çift motor ise yüksek devirlerde artık çok daha canlı.

NEW_Electric+_Bike_Project

Moto Guzzi California 1400 Touring S.E.

California 1400 Touring 2015 yılında S.E. versiyonunda piyasaya sürülecek. Bu yeni versiyonda dahili yolcu sırtlığı ve tutma kayışı yer alırken Guzzi mirasının gerçek anlamda devamlılığını sağlıyor. California, 35 litre kapasiteli yan sepetleri, seyir kontrolü ve 1400 cc motoruna özel elastik-kinematik montaj sisteminin titreşim önleyici mekanizmasıyla seyahate açık davetiye çıkarıyor.

Piaggio Elektrikli Motosiklet Projesi

Elektrikli Motosiklet Projesi pedalla çalışan bisiklet konseptinin ötesine gidiyor. Bu proje en ilerici mobilite ihtiyaçlarının hayat bulduğu bir ulaşım aracını temsil ediyor. Aracın kalbinde tamamen Piaggio tarafından tasarlanan 250W-350W elektrikli güç ünitesi yer alıyor. Benzersiz bir hırsızlık önleyici güvenlik sisteminin yanı sıra dayanıklı dahili sistemler ve lityum iyon akü yer alıyor. Ve yeni Piaggio Multimedya Platformu ile kullanıcı/araç ve araç/çevre arsındaki etkileşim fırsatı katlanarak artacak.

Bu haber 583 kez okundu.
Güncel - 18:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.