25° Açık

PayTR, İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 96’ncı sıraya yükseldi

Finans - 5 Ağustos 2022 21:38 A A

Sektörde 13 yıldır başarılara imza atan ve aldığı yatırımla daha da güçlenen PayTR, bu yıl 23’üncüsü düzenlenen ‘Bilişim 500 Araştırması’nda İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 96’ncı sıraya yükselirken, İzmir Şirketleri kategorisinde zirveye oturdu.

2021 yılında Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yaptığı yatırım ortaklığıyla sermaye yapısı ve kurumsal yapısını daha da güçlendiren sektörün en köklü ödeme kuruluşu PayTR, Türkiye’de bilişim teknolojilerini geliştiren ve çözüm sunan şirketlerin yer aldığı İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye Araştırması’nda genel sıralamada 96’ncı sıraya yükselirken, İzmir Şirketleri kategorisinde birinci oldu. Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcıya ve iş birliği yaratmak isteyen şirketlere önemli rehber olan Bilişim 500 Araştırması, bilişim şirketlerinin yanı sıra kamu ve özel sektör alımlarında da bir referans niteliği taşıyor.

23 yıldır sektöre ayna tutan, Türkiye’nin bilişim sektöründeki en prestijli araştırması Bilişim 500’de geçtiğimiz yıla göre yükselişini devam ettirerek İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 146’ncı sıradan 96’ncı sıraya yükselen PayTR, Türkiye Merkezli Üretici kategorisinde 36’ncı sırada, Türkiye Merkezli Üretici – Yazılım kategorisinde 14’üncü ve Türkiye Merkezli Üretici – Sektörel Yazılım kategorisinde 9’uncu sırada yer aldı.

“Çok yönlü bir fintek şirketi olarak hızla büyümeye devam ediyoruz”
PayTR CEO’su Tarık Tombul, “Çok yönlü bir fintek şirketi olarak yeni ürün ve hizmetlerimizle hızla büyümeye devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de sektördeki etkimizi artırmaya ve hayatları kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte yazılım ve donanımsal yatırımlarımızı da artıracağız. Tüm ödeme yöntemlerini PayTR çatısı altında toplayarak, üye işyerlerimizin ödeme süreçlerini tek noktadan yöneterek, zamandan ve maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayacak altyapıyı oluşturmaya hazırlanıyoruz. 2022 yılının ilk yarısında yüzde 100 büyüme sağlayarak 5.5 milyar TL’lik işlem hacmine ulaştık. Yıl sonunda yine yüzde 100’ün üzerinde bir büyümeyle 13 milyar TL’lik bir hacme ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Bu haber 1398 kez okundu.
Finans - 21:38 A A
BENZER HABERLER