18° Parçalı bulutlu

Panasonic, Yeni PTZ Kamera Grubunu Tanıtıyor

Güncel - 25 Ekim 2021 23:09 A A

4K yüksek kaliteli video, yeni tescilli “doğrudan tahrikli” motorunun pürüzsüz dikey ve yatay hareketi ve 24x’e varan optik yakınlaştırma ile sürükleyici video iletişimi sunuyor. Panasonic, PTZ kamera serisini pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere beş yeni modelle yenileyeceğini duyurdu. 4K entegre kameralar AW-UE80W/K, AW-UE50W/K, AW-UE40W/K, AW-UE20W/K ile HD entegre kamera AW-HE20W/K, 2022’nin ilk çeyreğinden itibaren sırayla piyasaya sürülecek. Tüm kameralarda sessiz ve pürüzsüz dikey ve yatay dönebilmesi için Panasonic’in kendi teknolojisini kullanan yeni bir doğrudan tahrikli sistem bulunuyor.

Şirketler hızlandırılmış bir dijital ortama uyum sağlamak zorunda kaldığı için videoyu kaliteli bir şekilde iletebilmek de eğitim sektörü, şirketler, canlı etkinlikler ve yayın sektörleri için kritik hale geldi. Yalnızca Panasonic’in kaydırma, eğme ve yakınlaştırma hareketiyle elde edilebilen net görüntüler ve dinamik görüntü üretimi sayesinde çevrimiçi iletişimin kalitesini iyileştirmek ve yüz yüze görüşme seviyesine yaklaştırmak artık mümkün oluyor.

AW-UE40, AW-UE50 ve AW-UE80, hem iç hem de dış ortamlarda kullanımı desteklemek için 24x optik yakınlaştırma ve 36x’e kadar akıllı yakınlaştırmanın yanı sıra 74,1 derecelik bir görüş açısına sahip olacak. En yeni nesil optik görüntü sabitleme (OIS), mükemmel stabilite sağlıyor. Tüm kameralar, tek bir ethernet bağlantısı aracılığıyla kameraya ve kameradan geriye video ve ses, kontrol ve gücün sağlanabileceği tek kablolu bir çözüm sağlayan PoE’yi destekliyor.

NDI|HX sürüm 2 ve AW-UE80, tam bant genişliğine sahip NDI de dâhil olmak üzere en yeni IP tabanlı video protokollerini, RTMP ve RTMPS ile birlikte SRT protokolünü destekleniyor. Buna ek olarak AW-UE80, 4K/50p video özelliklerinin yanı sıra AR ve VR sistemleriyle entegrasyonu sağlayan FreeD protokolünü de destekliyor.

4K özellikli AW-UE20W/K ve HD entegre kamera AW-HE20W/K, kurumsal pazar ve yüksek eğitim pazarı için özel olarak üretilmiş giriş seviyesi PTZ kameralar olarak öne çıkıyor. Her iki modelde de geniş açılı bir lens, en son IP protokolü sertifikaları ve SDI, HDMI, USB ve IP için bağlantı özellikleri bulunuyor.

Panasonic, yeni PTZ kameraların mevcut kamera sistemlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini sağlayan eksiksiz bir çözüm ekosistemi sunuyor. Bu ekosistemde uzaktan kamera kontrol cihazları, PTZ Control Center merkezileştirilmiş kontrol yazılımı, sunumlar ve dersler için yüz tanıma ve insan vücudu algılama ile etkinleştirilen otomatik izleme yazılımı ile kullanım imkanı da yer alıyor.

Panasonic MEBD ve DSC İş Birimleri Yeni İş ve Pazar Geliştirme Başkanı Guilhem Krier, görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: “Dünyada en çok kullanılan kameralar olan Panasonic PTZ kameralar,[1] devletlerden e-spora kadar farklı sektörlerden müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı başardı. Bu kameralar, yakın zamanda Japonya Ulusal Stadyumu ve Tokyo Su Sporları Merkezi de dâhil olmak üzere Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapan mekanlarda kullanıldı. Müşterilerimizden gelen geri bildirimleri dikkatle dinledik. Buradan yola çıkarak yeni modellerin müşterilerimize ihtiyaçlarına en uygun PTZ kamerayı kolayca seçme esnekliği sağladığına inanıyoruz. Yeni PTZ kameralar gerçek bir tak-çalıştır çözümü olarak dikkat çekiyor.”

Bu haber 449 kez okundu.
Güncel - 23:09 A A
BENZER HABERLER