16° Açık

OPPO, Connectivity Standards Alliance Yönetim Kurulu’na Katıldı

TeknoBilişim - 19 Ekim 2021 17:14 A A

Akıllı ürün markası OPPO bugün, nesnelerin interneti teknolojisinin geleceğine yönelik önemli çalışmalar yürüten Connectivity Standards Alliance (CSA) adlı organizasyonun yönetim kurulunda yer alacağını açıkladı. OPPO, yeni rolü kapsamında sektörü bir araya getiren nesnelerin interneti bağlantı protokolü Matter’ın geliştirilmesinde ve protokolün Çin’de tanıtılmasında öncü rol üstlenecek.

Tüm bağlantılı nesneler için bir temel altyapı niteliğinde olan ve CSA tarafından geliştirilip yürütülen Matter, farklı nesnelerin interneti cihazlarını birbiriyle iletişime geçirmek için basitleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor. CSA Yönetim Kurulu üyesi olarak OPPO, son derece uyumlu bir nesnelerin interneti ekosistemi oluşturmak için Matter Çalışma Grubu’na önemli katkılarda bulunacak, yeni protokoller, yeni standartlar ve Matter’a dayalı yeni prototip ürünlerin geliştirilmesi konularında destek sağlayacak. OPPO, CSA’nın teknolojilerini kendi nesnelerin interneti ekosistemine ve ürünlerine uyarlayacak ve bağlantının geleceğinin ileriye yönelik dönüşümüne yardımcı olmak için Çin ve diğer ülkelerde CSA’yı tanıtmaya yönelik çalışmalar da yürütecek. Kullanıcılara sorunsuz bir nesnelerin interneti deneyimi sunmak için OPPO, diğer CSA üyeleriyle iş birliklerini de genişletecek.

OPPO Standart Araştırmalar Departmanı Direktörü Neil Yang, “Matter’ın gelişimini yönetmek ve nesnelerin interneti teknolojisine yönelik ürünlerimizde gelişmiş kullanıcı deneyimleri oluşturmak üzere CSA Yönetim Kurulu’na katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Matter’ı Çin ve diğer ülkelerde tanıtmak için 50’den fazla ülkede nesnelerin interneti ve pazarlama alanlarındaki küresel uzmanlığımızı sunacağız. CSA ve üyeleriyle birlikte, tüm kullanıcılara daha iyi hizmetler getiren nesnelerin interneti ürünleri oluşturma taahhüdümüzün yanı sıra nesnelerin internetinin geleceğini de şekillendireceğiz” dedi.

CSA Başkanı ve CEO’su Tobin Richardson ise, “Gerçekleştirilen iş birliği, OPPO’nun yönetim kurulumuza katılmasıyla birlikte daha iyi bir dünya inşa etme misyonumuzda itici bir güç olacak. OPPO’nun kuruldaki konumu, Matter’ı Çin’de ve Asya’da tanıtmada kilit bir role sahip olacak ve bir milyardan fazla kullanıcıya gelişmiş nesnelerin interneti deneyimleri sunmamıza imkan tanıyacak” açıklamalarında bulundu.

Daha önce Zigbee Alliance ismiyle bilinen Connectivity Standards Alliance, 2002 yılında kuruldu. Nesnelerin internetinin temelini ve geleceğini temsil eden CSA, küresel ölçekte 400’ü aşkın üye şirkete ve 23 yönetim kurulu üyesine sahip. CSA üyeleri, yaklaşık 20 yıldır teknoloji standartları aracılığıyla nesnelerin interneti teknolojilerinde karşılıklı uyumluluğu sadeleştirmek ve artırmak için birlikte çalışıyor. Bu standartlar konusunda Matter, güvenli bir nesnelerin interneti ekosisteminin bağlantısının ve inşasının yanı sıra, geniş çeşitlilikte akıllı ürünler arasında sorunsuz bağlantı sağlanmasına yardımcı olan, kendini kanıtlamış teknolojiler üzerine inşa edilmiş birleşik ve güvenli bir IP tabanlı bağlantı protokolü olma özelliği taşıyor.

OPPO ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ misyonuna doğru ilerlerken, kullanıcılara fayda sağlaması gerektiğine inanıyor. 5G’nin evrimiyle beraber OPPO, tek noktada toplanan bir kullanıcı deneyimi sunan nesnelerin interneti ekosistemini geliştirmek için yatırımlar yapıyor. 5G’nin liderleri arasında yer alan OPPO’nun halihazırda geliştirmiş olduğu bir dizi çığır açıcı teknoloji bulunuyor. OPPO, 2015 yılında kurduğu 5G standardizasyon ekibiyle yeni 5G standartlarını dünya çapında 20’den fazla ülke ve bölgede devreye aldı. OPPO, 3GPP’ye 5G standartlarıyla ilgili 3.000’den fazla teklif sundu ve ETSI’ye 5G standartlarıyla ilgili 1.000’i aşkın patent ailesi beyanında bulundu. Bugüne kadar OPPO nesnelerin interneti ekosistemi, benzer bakış açısına sahip 30’u aşkın iş ortağını etrafında topladı. OPPO’nun nesnelerin interneti serisi, dünya çapındaki kullanıcılara en son teknolojiyi sunan akıllı TV’ler, giyilebilir ürünler, ses cihazları ve diğer aksesuarları içeriyor.

Herkes için kesintisiz bağlantı ve gelişmiş nesnelerin interneti deneyimleri sunmayı hedefleyen OPPO, açık ve sürdürülebilir bir nesnelerin interneti ekosistemi geliştirmek için CSA ve küresel nesnelerin interneti topluluğuyla olan ilişkilerini daha da güçlendirmeye devam edecek.

Bu haber 522 kez okundu.
TeknoBilişim - 17:14 A A
BENZER HABERLER