23° Açık

NEOVA Sigorta ve TÜRKKEP’ten Yeni Bir Uygulama

Güncel - 18 Mart 2015 22:57 A A

TÜRKKEP ile işbirliği yaparak Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) kullanmaya başlayan NEOVA Sigorta, iş süreçlerini daha verimli, güvenli, düşük maliyetli ve hızlı yönetebiliyor. İşbirliği sonrasında ana faaliyet alanlarına odaklanma, müşteri memnuniyetini artırma olanağı gibi önemli kazanımlar elde eden NEOVA Sigorta, acenteleriyle evrak alış verişi maliyetlerini 8 birimden 1 birime indirdi.

Evrak alış verişi süreçlerini saatler veya günler düzeyinden dakikalar ve saniyeler düzeyine indiren NEOVA Sigorta, TÜRKKEP’in sunduğu KEP ve diğer kurumsal çözümleri ve katma değerli hizmetleriyle sigorta sektöründe önemli yeniliklere imza atmayı hedefliyor.

Sigorta sektörü, şirketler, acenteler ve müşteriler arasında yasal geçerli yazışma yapılması ihtiyacının yoğun olduğu bir sektör olarak öne çıkıyor. TÜRKKEP, yetkili Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcı olarak, kurumsal KEP hizmetleri ve sigorta sektörüne yönelik özel çözümleriyle avantajlar sağlıyor. Acenteleri ile yazışmalarını hızlı, etkin ve güvenilir bir şekilde yapma ihtiyacı duyduklarını belirten NEOVA Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Karahançer, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sistemini kullanarak yasal geçerli olarak yapılması gereken tüm yazışmalarını bütünleşik, hızlı ve tasarruflu bir şekilde yapabilmeyi, geleneksel yazışma yöntemlerinden kaynaklanan verimsizlikleri ve maliyetleri ortadan kaldırmayı, süreçleri hızlandırmayı ve böylece ana faaliyet alanlarına daha fazla odaklanmayı hedeflediklerini belirtti. TÜRKKEP ile işbirliği yaparak daha etkin bir şekilde iş süreçlerindeki hedeflerine ulaştıklarını aktaran Karahançer, KEP sistemi ile başta kağıt ve postalama ile ilgili masrafları önemli ölçüde azaltarak tasarruf etmelerinin önemli bir motivasyon kaynağı olduğuna dikkat çekti.

“TÜRKKEP, teknolojik ve süreç yönetimi açısından güvenilir bir iş ortağı”

TÜRKKEP’in sunduğu çözüm ve hizmetlerin, teknik ve yasal mevzuata uygunluğun ötesinde, büyük kurumların gereksinim duyduğu teknolojik üstünlüklerin yanında, mimaride ölçeklenebilirlik, kurum içi uygulamalar ile kolay entegrasyon, yüksek servis düzeyleri gibi özellikler içerdiğini söyleyen Karahançer, “NEOVA Sigorta olarak TÜRKKEP’i hem teknolojik hem de süreç yönetimi açısından güvenilir bir iş ortağı olarak görüyoruz. Yaptığımız değerlendirmelerden sonra TÜRKKEP’in KEP teknolojilerindeki deneyimi, yetkinliği ve uzmanlığı olduğunu ve büyük kurumsal yapılara uygun çözümler sunabildiğini gözlemledik. KEP sistemini temel işlevlerin ötesinde etkin bir şekilde kullanabilmek için ihtiyaç duyduğumuz ve ileride duyacağımız çözümleri sunmak konusunda esnek, geliştirilebilir ve kurumsal sistemlerimize entegre uçtan uca çözümler sağlayabildiğini değerlendirdik. Bu anlamda, teknolojik üstünlüklerin yanı sıra, uzun vadeli işbirliği için çok önem verdiğimiz, müşteri odaklılık, süreklilik, esneklik ve bütünleşik çözümler gibi önemli hizmet parametrelerini sunduğunu deneyimledik.” dedi.

Tüm acenteler için KEP adresleri TÜRKKEP’ten temin edildi

İşbirliği kapsamında, başlangıçta tüm acenteleri için KEP adreslerini TÜRKKEP’ten temin ettiklerini ifade eden Karahançer, sürecin devamı için şunları söyledi: “İş süreçlerimizi ve bu süreçleri karşılayan kurumsal sistemlerimizi TÜRKKEP kurumsal KEP çözümleriyle KEP sistemine entegre etmeyi, bugüne kadar geleneksel yöntemlerle yaptığımız birçok süreci aşamalı olarak güvenli ve hızlı iletişim temelinde yeniden yapılandırmayı hedefledik. Bu kapsamda KEP, E-İmza, E-Arşiv, KEP İş Akışı Çözümü, Toplu İmzalama Çözümleri, API, Web Servis ve HSM Cihazı gibi ileri teknolojiye sahip ürünler ile elektronik ortamda, yasal geçerli tüm yazışma ve evrak alışverişlerini TÜRKKEP çözümleri ve hizmetleri ile hayata geçirdik” dedi.

 

Bu haber 1023 kez okundu.
Güncel - 22:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.