MSI Clutch GM41 Lightweight Mouse İncelemesi

Manşet - 30 Ocak 2022 22:55 A A

Bilgisayar çevre bilimleri, yapılacak işler için çok önemlidir. Online oyunlar oynayanlar için her zaman hızı hareket önem taşıyor ve özel Mouse modelleri tercih ediliyor. Clutch gm41 lightweight Mouse modelleri MSI tarafından oyunlar için özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Düşük gecikme süresi ile oyunlarda hızlı hareket edilmesini ve rekabetçi oyunların oynanmasını sağlıyor. Bilgisayar sistemlerinde kablosuz Mouse türleri pil ömrü ve gecikme süresi gibi çeşitli sorunlara neden olabiliyor. MSI bu sorunu çözerek kullanıcıların en iyi oyun Mouselarını kullanmalarını sağlıyor.

Clutch Gm41 Lightweight Kutu İçeriği

Clutch gm41 lightweight siparişi vereceğiniz zaman ürün kutusu içerisinde neler olduğunu bilmelisiniz. Ürün kutusu içeriğinde, Mouse, şarj ünitesi, usb dongle ve usb kablosu yer alıyor. MSI, kullanıcılara, Mouse tercihlerini kablolu ya da kablosuz yapma seçeneği sunuyor. Kablolu ürünlerde, kablo uzunluğu 2m ve dayanıklı kablolardır.

Oyun oynarken şarj sorunu yaşamamak isteyenler genelde kablolu oyun Mouselarını tercih ediyor. Ancak Clutch gm41 lightweight wireless ürünler, 74 gr ağırlığında, sürtünmeyi azaltıcı özelliği ile 1 ms tepkime süresine sahiptir. En iyi oyun Mouselarından birisi olarak gösterilir.

Clutch Gm41 Lightweight Batarya ve Şarj Süresi

Clutch gm41 lightweight oyun fareleri tüm kullanıcılarını şaşırtıyor. En çok şaşırtan özelliği ise batarya şarj süreleridir. Tam dolu batarya ile 80 saat oyun oynanabiliyor. Tamamen bitmiş olan bir batarya 0’dan full seviyeye yaklaşık 90 dakikada dolabiliyor.

Online oyun oynayacak olanlar, şarjının bittiğini gördüklerinde 10 dakika şarj ederek 9 saat oyun oynayabiliyor. Şarj süresi ve kullanım kolaylığı avantajlarından dolayı, wireless modelleri daha çok tercih ediliyor.

Clutch Gm41 Lightweight Tasarımı

Oyun fareleri, kullanıcıların oyunlarda daha hızlı hareket edebilmesi için özel olarak tasarlanıyor. Clutch gm41 lightweight ürünlerinin iç ve dış tasarımlarında dikkat çeken birçok özelliği vardır. DPI değeri değiştirme işlemleri çok kolay yapılabiliyor ve işlem tuşu, mouse’un altında yer alıyor.

Optik sensör ile donatılmış ve algılama oranı yükseltilmiştir. Sağ ve sol tuşlarla 60 milyon tıklama ömrü sunarak uzun süre sorunsuz kullanım sağlıyor. RGB ışıklandırma özelliği vardır ve bu özellikler Center desteği ile ayarlanabiliyor.

Clutch Gm41 Lightweight Özellikleri

Rekabetçi oyunlarda, bilgisayarın teknik özellikleri kadar, kullanılan çevri birimleri de çok önemlidir. Clutch gm41 lightweight Mouseları üstün özellikleri ile tüm oyunlara uyumludur. Ürün teknik özellikleri şunlardır.

 • Mouse ağırlığı: 74 gr,
 • Sensör: PixArt PAW3370,
 • Hassasiyet: 20.000 DPI,
 • Anahtar: Omron,
 • Gecikme Süresi: 1 ms,
 • Pil Ömrü: Tam şarj 80 saat ( 10 dakikalık şarj 9 saat),

Kablolu Mouselarda, USB 2.0 bağlantı özelliği de bulunuyor. Bağlantı kablo uzunluğu 2 m ve altın kaplama uç tasarımındadır.

Clutch Gm41 Lightweight Hangi Oyunlar İçin İyidir?

Clutch gm41 lightweight, oyuncu faresidir ve oyunların rahat oynanabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Wireless özellikli olanlar, hafif olmalarından dolayı rekabetçi oyunlarda ani tepkimeler için daha fazla hassasiyet sağlıyor. Clutch gm41 lightweight Mouselar şu oyunlar için iyidir.

 • Rainbow six siege,
 • Apex legends,
 • Valorant,
 • Call of duty,
 • Battlefild V,
 • CSGO,
 • Battlefield 2042,

MSI oyunlar için özel tasarımlar yaparken hem kablolu hem de kablosuz modellerin tüm oyunlar için tercih edilir Mouse olmasını sağlıyor.

Clutch Gm41 Lightweight Neden Tercih Edilmeli?

Online oyun tutkunları, oynayacakları oyunlar göre ürün seçimi yapmaya çalışır. Clutch gm41 lightweight birçok özelliği ile tercih edilen Mouseların başında geliyor. Full şarj ile 80 saat oyun oynanabilmesi, 10 dakikalık şarjın 9 saat yeterli olması, hassasiyet oranının yüksekliği ve tıklama oranının diğerlerine göre daha fazla olması tercih nedenleri arasında yer alıyor.

Dış tasarımı, elden kaymayacak şekilde yapılıyor. Alt yüzeyi ise sürtünmeyi en aza indirecek şekilde özel tasarlanmıştır. Tüm oyunlar kesintisiz bir şekilde oynanabiliyor ve oyunlardan keyif alarak oyunlar devam ettirilebiliyor.

Clutch Gm41 Lightweight Bağlantı Özellikleri

Clutch gm41 lightweight Mouselar, kullanıcı tercihleri için kablolu ve kablosuz olarak üretilir. Kablosuz modellerin bilgisayara bağlantıları, küçük usb dongle ile yapılır. Kablolu modeller için MSI FrixionFree kablo kullanılır. Kablo uzunluğu 2 m ve altın kaplama uca sahiptir.

Kablo uzunluğunun fazla olması, her konumda mouse’un rahat kullanılmasını sağlıyor. Sürtünme oranının azaltılması için mousepad kullanılması öneriliyor. Masa üzerinde de hızlı hareket edilmesi ve oyunda istenilen işlemlerin daha kolay yapılmasını sağlıyor.

Birçok oyunda milisaniyeler oyunu kazanabilmek için büyük önem taşıyor. Clutch gm41 lightweight Mouselar hassasiyet özellikleri ile kolay ve hızlı bağlantı yapılmasını sağlıyor.

Clutch Gm41 Lightweight Tıklama Ömrü Ne Kadar?

Oyunlar için donanımları tamamlarken, seçilen ürünlerin hem teknik özellik hem de dayanıklılık açısından en iyi olması önemlidir. Clutch gm41 lightweight Mouselar, omron switch özelliğine sahiptir ve 60 milyon tıklama ömrü vardır.

Tıklama ömrünün fazla olması, online oyunlarda daha uzun süreli olarak kullanılmasını sağlıyor. Tıklama ömrünün uzun olması, cihazın uzun yıllar MSI garantisi ile kullanılmasını sağlıyor.

Sık aralıklarla Mouse değiştirmek çoğu zaman oyunlardaki performanslara etki ediyor. Clutch gm41 lightweight sahip olduğu tüm özellikler ile daha uzun yıllar sorunsuz kullanım seçenekleri sunuyor.

Clutch Gm41 Lightweight Hassasiyet Oranı

Oyun farelerinde hassasiyet oranı en çok dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor. Clutch gm41 lightweight oyun fareleri için hassasiyet oranı 20.000 DPI olarak ayarlanmıştır. Farenin altında yer alan DPI tuşu kullanılarak hassasiyet değeri ayarları yapılabiliyor.

RGB desteğine sahip olduğu için 1 ms gecikme süresi ile algılanmasını ve oyunların oynanmasını sağlıyor. Kablolu ve kablosuz Mouseların hassasiyet ve gecikme süreleri farklıdır. Ürünün tüm teknik özelliklerini incelediğinizde en iyi özelliklere sahip olduğunu görebiliyorsunuz.

Clutch Gm41 Lightweight Tuş Ayarları

Özel olarak tasarlanmış olan clutch gm41 lightweight Mouselar, MSI dragon center yazılımı ile tüm tuş ayarları yapılabiliyor. Mouse üzerinde yer alan tuşlara özel makro atamaları yapılabiliyor ve oyunlara göre daha etkin kullanılabiliyor.

Her kullanıcı, belirlemiş olduğu tuşlara rahat kullanabileceği kısa yol atamaları yapabiliyor. Yapılacak olan tuş ayarları oyun farelerinin daha etkin kullanılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, yazılım üzerinden DPI ayar kademelerini de değiştirebiliyor.

Oyunlar İçin Clutch Gm41 Lightweight

Clutch gm41 oyun Mouse sahip olduğu hassas sensör sayesinde oyunlarda daha hızlı hareket edilmesini sağlıyor. Oyunlar için özel tasarlanmış ve yazılım desteği ile tuş fonksiyonlarının özel ayarlanmasını sağlıyor.

Hassasiyet oranı ve tıklama oranının çok yüksek olması uzun yıllar en iyi oyunların oynanmasını sağlıyor. Tepkime süresi yüksektir ve ani hareketlerin çok iyi algılanmasını sağlıyor. Tüm kullanıcılar clutch gm41 oyun faresi ile oyun oynamaktan büyük keyif alıyor.

Clutch Gm41 Lightweight Center Desteği

Clutch gm41 oyun faresi için MSI Dragon Center desteğinin bulunması, daha etkin kullanılması açısından çok önemlidir. Center desteği ile farenin ışıklandırma, tuş kısa yolu atama, hassasiyet ayarları gibi birçok modun aktif edilmesi ve ayarların değiştirilmesi sağlanıyor. Ürün özelliklerini incelerken, yazılım için MSI dragon center desteğinin olduğunu görebilirsiniz.

Bu haber 267 kez okundu.
Manşet - 22:55 A A
BENZER HABERLER