16° Açık

Mitsubishi Electric Yeni Nesil Otomasyon ve CNC Ürünlerini Sergiledi

TeknoBilişim - 25 Mart 2015 18:21 A A

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri, WIN EURASIA Automation 2015 Fuarı’nda yeni Nesil Fabrika Otomasyon Sistemleri ve CNC ürünlerini sergiledi. Mitsubishi Electric standını ziyaret eden katılımcılar Türkiye’de Endüstri 4.0 olarak adlandırılan geleceğin dijital fabrika teknolojisi e-F@ctory’i deneyimleme şansını da yakaladı.

Otomasyon dünyasında yeni bir dönem başlıyor

Günümüzde otomasyon dünyası yeni bir evreye geçiş sürecinde. Bu nedenle artık siber bilimler hayatımızı şekillendirecek otomasyon süreçlerinin bir parçası haline geliyor. Dünyada ilk kez sanayi devrimi ile başlayan ve gelişimine mekanikleşme, elektrikleşme, bilgi işlem evreleri ile devam eden dönem değişikliklerinin ardından şimdi sıra siber fizik sistemlerinin gelişimine tanık olacağımız dönemlere geldi.

Geleceğin dijital fabrika teknolojisi Mitsubishi Electric standındaydı

Win Automation 2015 Fuarı’nda ziyaretçiler Mitsubishi Electric standındaki e-F@ctory Allianz oluşumu içinde  dijital fabrika otomasyonu simulasyonunu test ederek geleceğin fabrikasını ve otomasyon sistemlerini deneyimledi.

Mitsubishi Electric’ten fabrika otomasyon ürünleri

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri, WIN Automation 2015 Fuarı’nda fabrika otomasyonunda yeni nesil GOT2000, iQ-F, iQ-R, MR-J4, MR-JE ve FR-A800 ürünlerini sektör temsilcileriyle tanıştırdı.

*iQ-F Yeni Nesil Kompakt PLC,

*iQ-R Yeni Nesil Proses Otomasyon Kontrolörü, 

*MR-J4 Yeni Nesil Üstün Performanslı Servo, 

*MR-JE Yeni Nesil Kompakt Servo,

*GOT2000 Yeni Nesil Operatör Panelleri,

*FR-A800 Yeni Nesil Entegre PLC’li Üst Seviye Frekans Inverteri, 

 

Mitsubishi Electric’in Endüstriyel Robotları

Geliştirilen endüstriyel robotlar, mekanik üretimde; parça seçme, sıralama, yerleştirme, tezgâha yöneltme, parçaların montajı, takım ve iş parçası bağlama, sökme ve değiştirme, ısıl işlem gerektiren sıcak parçaların tezgâha dökülmesi işlemlerini; stoklama işlerinde ise yükleme, transfer ve paketleme işlemlerini gerçekleştiriyor.

Mitsubishi Electric’in RV-F serisi, dinamik 6 eksenli robotu insan kolu hareketini taklit edebilmesi ve 0,32 saniyelik döngü süreleri sayesinde çok yüksek hızlı sistemlerde kullanılabiliyor ve verimliliği artırıyor. Dinamik yapısı sayesinde esnek dans figürlerini bile kolayca yapabiliyor.

Mitsubishi Electric imzalı 6 eksenli endüstriyel robotun çift kol yapısı modele bağlı olarak Mitsubishi Electric robotlar, 504 – 1503 milimetre aralığında 2’den, 20 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahip. RV-F serisi için çok dar alanlarda çalışmak hiç sorun olmadığı gibi, robotların duvar veya tavana monte edilmesi de avantaj sağlayan özelliklerinden sadece biri. Tüm sistemler aynı kompakt CR750 robot kontrolöre sahip. Mitsubishi Electric, gelecekteki yeni nesil robotların üretimine yön vermek için her geçen gün teknolojisini geliştiriyor.

 

 

Mitsubishi Electric- 6 Eksenli Robot

Mitsubishi Electric- 6 Eksenli Robot


 

Bu haber 1435 kez okundu.
TeknoBilişim - 18:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.