22° Açık

MITSUBISHI ELECTRIC TÜRKİYE’YE GELİŞİNİ KUTLADI

Güncel - 8 Kasım 2014 14:09 A A

Mitsubishi Electric’ten Türkiye pazarına güven ve büyüme sinyali

Dünya genelinde 120 binden fazla çalışanı ile 42 ülkede faaliyet gösteren, 37 milyar doların üzerinde konsolide net satışa sahip dünya devi Mitsubishi Electric, Türkiye’ye gelişini kutladı. Öncelikli pazar olarak gördüğü ve hızla büyüdüğü Türkiye’de 2015 mali yılında* 270 milyon Türk Lirası ciro hedefleyen Mitsubishi Electric Türkiye, Ortaköy Four Seasons Otel’de bir açılış seremonisi düzenledi. Mitsubishi Electric Türkiye’nin müşterileri, bayileri, partnerleri ve çalışanları ile bir arada olduğu gecede, Türkiye’nin genç nüfusuna ve hızlı büyüme potansiyeline duyulan güven, inanç ve uzun yıllara dayanan Türk-Japon dostluğu mesajları verildi. İki ülkenin güçlerini birleştiren Mitsubishi Electric Türkiye, açılış töreninde, bu yeni başlangıcı kutlamak için Japonların “Kagami Biraki” olarak adlandırılan, geleneksel Sake Seremonisi’ni, Türkler için dost, sevgi ve birlik ocağı anlamına gelen dünyanın ilk ordu bandosu Mehter’in coşkusunu bir araya getirdi. Finalde ise Türkiye’den yöresel danslar eşliğinde renkli dakikalar yaşandı.

Başkan Fujisawa etkinlik boyunca Türkçe konuştu

Açılış seremonisi boyunca tüm konuşmalarını Türkçe yapan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa sık sık alkış aldı. Başkan Masahiro Fujisawa konuşmasında, Aralık 2012’de kurulan Mitsubishi Electric Türkiye’nin ağırlıklı olarak Fabrika Otomasyon Sistemleri ve İklimlendirme Sistemleri alanlarında faaliyet gösterdiğini ve bugünkü başarılarında müşterilerinin, bayilerinin ve partnerlerinin destek ve güveninin çok büyük payı olduğunu belirtti.

“Türkiye’nin ekonomisi istikrarlı, nüfusu genç…”

Türkiye’ye duydukları güvenden bahseden Mitsubishi Electric Avrupa CEO’su Kei Uruma, “Türk ekonomisi istikrarlı bir şekilde büyüyor. Buna ek olarak Türkiye’de nüfusun büyük bir bölümünü gençler oluşturuyor ve alım güçleri tutarlı bir şekilde artıyor.” dedi.

“Türkiye ekonomisine ve topluma katkıda bulunacağız”

Mitsubishi Electric Global Stratejik Planlama ve Pazarlama Grup Başkanı Katsuya Takamiya, “Türkiye’de üretim ve tüketici pazarları genişliyor. Yapı, ulaşım, enerji ve diğer altyapı çalışmalarının da hızlı bir şekilde gelişeceği öngörülüyor. Şimdiden birçok şirketin Türkiye’ye yatırım yapmayı tercih ettiğini görüyoruz. Biz de 2012 yılından bu yana var olduğumuz Türkiye’de güçlü bir kararlılıkla faaliyet göstereceğiz. Geniş yelpazedeki lider teknolojilerimizin Mitsubishi Electric Türkiye’nin etkili çalışmaları ile birlikte Türkiye ekonomisine ve topluma pozitif katkıda bulunacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’yi içeren EMEA pazarı Mitsubishi Electric için en büyük pazar”

Açılış seremonisinde konuşma yapan bir başka isim olan Mitsubishi Electric’in Yaşam Alanları & Dijital Medya Grubu’ndan Hideaki Nagatomo, “Japonya dışındaki işlerimiz yüzde 60’ın üzerinde büyüdü ve Türkiye’yi de içeren EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölge) pazarı bunun içerisinde yüzde 40’ı aşarak bizim için en büyük pazar oldu. Türkiye’de ağırlıklı olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana’da yer alan bayi teşkilatımız ile hizmet veriyoruz. ‘Daha İyisi için Değişim’ olan şirket söylemimizi, hızla büyüyen Türkiye pazarında gerçekleştirmek ve Türk müşterilerimize daha fazla müşteri odaklı hizmetler sunmak için bayi networkümüzü daha da genişletmeyi planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.
teknoloji haberleri
Bu haber 1850 kez okundu.
Güncel - 14:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.