16° Açık

Mitsubishi Electric Ortak Projeyle Intel’e Tasarruf Sağladı

TeknoBilişim - 11 Mart 2015 21:15 A A

Mitsubishi Electric İle Ortak Projesi Intel’e 9 Milyon Dolar Tasarruf Sağladı. Yeni Nesil Fabrika Otomasyon Sistemleri İçin Mitsubishi Electric ve Intel İşbirliği

Mitsubishi Electric ve Intel, Intel’in Malezya’da bulunan üretim tesisinde ortak bir pilot programa imza attılar. Mitsubishi Electric’in “e-F@ctory” otomasyon uzmanlığını Intel’in Nesnelerin İnterneti* (IoT: Internet of Things) konusunda çözüm üretme uzmanlığı ile birleştiren pilot program sayesinde, arızaların önceden fark edilerek arıza gerçekleşmeden müdahale edilmesi mümkün hale geldi. Pilot program, yüksek verimlilik, önleyici bakım faaliyetleri olanağı, düşük aksam arıza oranı, düşük maliyet ve kusursuz uyum ile sonuçlandı. Tüm bu sonuçlar ise Intel’in yaklaşık 9 milyon dolar tasarruf etmesini sağladı. Mitsubishi Electric ve Intel, 2015 yılında bu programın kullanıma sunulmasını amaçlıyor.

Mitsubishi Electric ve Intel, işbirliği kapsamındaki ilk faaliyet olarak Intel’in Malezya’daki pilot üretim tesisinde IoT ve geniş kapsamlı veri çözümlerini uyguladı. Intel, C Kontrolörü şeklinde adlandırılan ve Mitsubishi Electric’in iQ Platformundan temin edilen Intel® Atom™ işlemci tabanlı IoT ağ geçidini kullanarak analitik sunucusuna yönelik verileri güvenli bir biçimde toplayıp depoladı. Ardından elde edilen veriler, kurumsal bir veri aktarım merkezi kuruluşu olan Cloudera Enterprise bünyesinde bulunan, açık kaynaklı R istatistiği dilini kullanan bir analitik yazılımı olan Revolution Analytics’in Revolution R Enterprise yazılımı ile işlendi.

Söz konusu çözüm, ekipman bileşenlerinin çalışma sürelerini artırdı, kabul edilebilir ünitelerin yetersiz şekilde yanlış sınıflandırmasını en aza indirgeyerek gelir ve üretkenliği bir üst seviyeye taşıdı, önleyici bakım faaliyetlerine olanak tanıdı ve bileşen arızalarını azalttı. Uygulamanın ilk sonuçları yaklaşık 9 milyon dolar tasarruf edildiğini gösterdi.

Mitsubishi+Electric+Logo

Bu haber 1867 kez okundu.
TeknoBilişim - 21:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.