20° Açık

Microsoft, Elazığ’da Bilişim Akademisi Açtı

Güncel - 17 Nisan 2015 23:11 A A

Bilişim sektöründe nitelikli iş gücü yetişmesine katkı sağlamayı amaçlayan Microsoft Türkiye, bu yöndeki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Elazığ Belediyesi ortaklığında açılan Microsoft Bilişim Akademisi gençleri yeni kariyer fırsatlarıyla tanıştıracak.

Microsoft Türkiye, bilişim sektöründeki uzman açığını gidermek, nitelikli ve kalifiye gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde, gençleri destekleyen sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında açılan Bilişim Akademileriyle Microsoft Türkiye, farklı illerdeki gençlerin sürekli olarak bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda eğitimler alabilecekleri alanlar oluşturuyor.

Microsoft Türkiye, bu çerçevedeki çalışmalarına Elazığ Bilişim Akademisi’yle bir halka daha ekledi. Elazığ Belediyesi’nin ortaklığı ile hayata geçen yeni Bilişim Akademisi açılışında  Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da yer aldı.

Microsoft Türkiye Kamu Sektörü Genel Müdür Yardımcısı Erhan Yalçın, Bilişim Akademileri projesi ile ilgili olarak şunları söyledi: Microsoft’un gençlere yönelik sağladığı eğitim projelerinden Anadolu’daki gençlerin de eşit bir şekilde faydalanabilmesi açısından Bilişim Akademileri projemiz önemli bir işlev görüyor. Elazığ’da yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile başlattığımız bu çalışma ile de Elazığ’da yaşayan gençler için önemli bir fırsat yarattığımızı düşünüyoruz”  dedi.

Bilişimde kariyer gençleri bekliyor

Elazığ’daki Bilişim Akademisi’nde proje ortaklarının ve genç gönüllülerin desteğiyle, Elazığ’daki vatandaşlara yönelik olarak temel bilgisayar, web tasarımı, yazılım geliştirme, sosyal medya okuryazarlığı ve internet güvenliği eğitimlerinin yanı sıra liderlik, katılım, proje döngüsü, proje yönetimi, sunum teknikleri, gençlik hakları, temel bilgisayar ve ağ kurma eğitimleri gibi eğitimler verilecek. Bu eğitimlerle, Elazığ’daki gençlerin bilişim alanında kariyer yapabileceklerini farketmeleri ve bu alanda gelişmelerine destek verilmesi amaçlanıyor.

Bu haber 1253 kez okundu.
Güncel - 23:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.