DOLAR: 5.33 TL
EURO: 6.05 TL

Mercedes-Benz X-Serisi, Cape Town’da Dünya Prömiyerini Gerçekleştirdi

1 yıl önce
4.421 kez görüntülendi

Mercedes-Benz X-Serisi, Cape Town’da Dünya Prömiyerini Gerçekleştirdi

Mercedes-Benz, X-Serisi modeliyle pick-up dünyasına girdi. Zorlu araziye uyumlu olan araç, pick-up sınıfına has niteliklerle, Mercedes-Benz’e özgü bütün özellikleri bünyesinde taşıyor.

  • Giriş seviyesi olarak sunulan X-Serisi PURE, sağlamlık ve fonksiyonellik gerektiren işlerin ideal yol arkadaşı olmaya aday. Her türlü işi sırtlayan bu versiyon aynı zamanda konforu ve tasarımıyla müşteri teslimatları, sevkiyatlar ve özel kullanım olmak üzere her türlü beklentiyi karşılıyor.
  • X-Serisi PROGRESSIVE, güçlü karekteriyle iş amaçlı kullanıma uygun olmasının yanı sıra hem tarzı, hem konforu ile kişisel kullanımda da müşterilerin beklentilerini karşılıyor.
  • Ürün gamının bir diğer seçeneği olan X-Serisi POWER ise tarz, performans ve konfora önem veren müşterileri hedefliyor.

Mercedes-Benz X-Serisi’nin güçlü görünümünü destekleyen ön tamponu, donanım seviyesine bağlı olarak üç farklı karaktere bürünüyor. PURE donanım seviyesinde boyasız olan ön tampon, PROGRESSIVE seviyesinde gövde renginde boyanırken, ürün gamının tepe noktasını oluşturan POWER donanım seviyesinde ise krom eklentiler ve alt koruma ile sunuluyor. Her donanım seviyesi dokuz farklı gövde rengi ve 17, 18, 19 inç ebatlarında farklı jant alternatifleriyle kombine edilebiliyor. Tıpkı ön tampon gibi arka tampon da donanım seviyesine bağlı olarak üç farklı stile bürünüyor.

X-Serisi’nin arka tamponuna entegre edilen basamak ile 90 derecelik açıyla açılan bagaja erişim ve yükleme daha kolay hale getiriliyor. Çamurluk aralarına bir Euro palet sığacak şekilde tasarlanan X-Serisi, üçüncü stop lambasına entegre LED aydınlatma ünitesi ile yükleme alanının tamamını aydınlatıyor. Orta konsoldaki düğme ile aktif hale getirilen aydınlatma, araç çalıştırıldığında otomatik olarak kapanıyor. Kompresör gibi cihazları çalıştırmak üzere yükleme alanında bir 12 volt soket standart donanım olarak sunuluyor.

Mercedes-Benz X-Serisi boyutları
Uzunluk 5.340 mm
Genişlik 1.920 mm
Yükseklik 1.819 mm
Dingil mesafesi 3.150 mm
Yükleme zemini uzunluğu 1.587 mm
Yükleme zemini genişliği 1.560 mm
Yükleme zemini yüksekliği 474 mm
Maksimum yükleme kapasitesi 1.042 kg
Römork çekme kapasitesi

(motor ve donanım seviyesine bağlı olarak değiştir)

1.650–3.500 kg

 

Devreden çıkartılabilen veya sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC

Dizel motorlu X 250d 4MATIC versiyonunda sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC, her türlü zemin ve yol şartıyla baş etmek için üretildi. Ön aks, zemin ve sürüş koşuluna bağlı olarak devreye alınabiliyor veya devreden çıkartılabiliyor. 2018 yılı ortalarında altı silindirli motorlu versiyonu gelecek olan Mercedes-Benz X-Serisi, sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ile de sunulacak. Böylece X-Serisi yüksek hızlarda da maksimum performans sunacak. Aracın tüm dört tekerlekten çekişli versiyonunda eğim iniş yardımcısı olan “DSR” ise standart olarak sunuluyor.

 

Mükemmel off-road yetenekleri
Su geçiş derinliği 600 mm
Yerden yükseklik Ön aks 202 mm

Arka aks 221 mm yükseltilmiş süspansiyon ile

Yaklaşma/uzaklaşma açısı 28,8°/23,8°

30,1°/25,9° yükseltilmiş süspansiyon ile

Maksimum eğim açısı 49,8°/49° yükseltilmiş süspansiyon ile
Rampa açısı 20,4°/22° yükseltilmiş süspansiyon ile
Maksimum tırmanma kapasitesi %100

 Kaza anında çarpışmanın etkisini azaltan ön ve arka burulma noktalarıyla oluşan aracın sağlam gövdesi, yüksek güvenlik seviyesi için temel oluştururken, yedi adet havayastığı ve iki adet çocuk koltuğu bağlantı noktası da pasif güvenliği destekliyor. Aktif güvenlik ise “Aktif Fren Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” gibi elektronik sistemlerle sağlanıyor. Römork çekmek için “Elektronik Stabilite Programı, Hız Sabitleme Sistemi ve altı adet LED kümesi ile sınıfının en yüksek aydınlatma seviyesini sunan LED farlar” standart olarak sunulurken isteğe bağlı olarak 360 derece geri görüş kamerası da sipariş edilebiliyor.

Mercedes-Benz X-Serisi, Cape Town’da Dünya Prömiyerini Gerçekleştirdi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık