15° Parçalı az bulutlu

LG Electronics çevreye duyarlı

Dünya - 21 Kasım 2014 17:37 A A

Sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerine hızla devam eden LG Electronics birçok ürünü ile enerji ve su tasarrufunda duyarlılık gösteriyor.
LG Electronics ürün gruplarında gösterdiği çevre duyarlılığı ile dikkat çekiyor. Sürdürülebilirlik alanında değerlendirme yapan EPEAT, yeni oluşturduğu TV kategorisine LG ürünlerini dahil etti. LG’nin 53 adet televizyonunun ABD Çevre Koruma Örgütü, endüstri temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının da dahil olduğu 4 yıllık bir konsensus sürecinde geliştirilen dört düzine çevresel performans kriterlerine uygun olduğu belirlendi.

Yüzde 15 enerji, yüzde 40 su tasarrufu sağlıyor

Kore İleri Teknoloji Enstitüsü (KIAT) tarafından Yeşil Teknoloji sertifikası verilen LG’nin 6 Motion Direct Drive teknolojisi, sera gazı salınımı ve enerji tasarrufu özellikleri sayesinde öne çıkıyor. LG Electronics sadece bu sene içinde İsveç, İspanya, Hollanda, İtalya, Avustralya ve Birleşik Devletler’de birçok ödüle lâyık görülen 6 Motion Direct Drive Teknolojisi’nin yanında geliştirdiği diğer ileri teknolojilerle de kullanıcıların enerji ve zaman tasarrufu yapmalarına katkıda bulunuyor. LG’nin TurboWash™ özelliği ile yıkama döngülerini 59 dakika içinde sonuçlandırılabiliyor. Bu sayede yüzde 15’e kadar enerji tasarrufu ve yüzde 40’a kadar su tasarrufu sağlanabiliyor.

Bu haber 1299 kez okundu.
Dünya - 17:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.