Açık

Küresel Veri Trafiğinin Kavşak Noktası İstanbul Oluyor

Güncel - 3 Şubat 2015 23:02 A A

İstanbul Küresel Veri Trafiğinin Kavşak Noktalarından Biri Haline Geliyor

Turkcell Superonline ve Telekom Austria Grup, İstanbul’da konumlanan MPLS POP noktası için anlaştı. Telekom Austria’nın MPLS POP’unun Turkcell Superonline veri merkezinde barındırılmasını öngören anlaşma, yerel ve küresel şirketlerin erişim ihtiyaçlarına yeni bir seçenek sunuyor.

Turkcell Superonline, küresel oyuncuların Türkiye pazarında yatırımlarını desteklemeye devam ediyor. Böylece kurumsal müşterilerinin bağlantı çeşitliliğini uygun maliyetlerle arttıran Turkcell Superonline son olarak Orta ve Doğu Avrupa’nın önde gelen operatörlerinden Telekom Austria Grup ile MPLS POP işbirliği anlaşmasına imza attı.

İşbirliği kapsamında Telekom Austria Grup, Turkcell Superonline altyapısını kullanarak İstanbul’daki MPLS POP noktasını devreye aldı. İmzalanan anlaşmaya göre Turkcell Superonline, Telecom Austria’nın uluslararası kapasiteye sahip MPLS POP’unu ve sunucularını veri merkezinde barındıracak. Bu POP noktası ve sunucular dünyaya, Telecom Austria ile Turkcell Superonline arasında halihazırda bulunan, 100 Gbps teknolojili, toplamda 8 Tbps kapasiteyi destekleyebilecek ara bağlantı yapısı üzerinden bağlanacak.

Bu şekilde bir yandan Telekom Austria’nın küresel müşterilerinin Türkiye’deki ofislerine daha hızlı erişimi sağlanırken, diğer yandan Turkcell Superonline’ın kurumsal müşterileri Telekom Austria’nın dünya çapında yaygın altyapı ağı üzerinden yurtdışındaki bürolarına ya da şubelerine doğrudan erişim olanağına sahip olacak.

Emre-Erdem

Bu haber 1825 kez okundu.
Güncel - 23:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.