DOLAR: 6.07 TL
EURO: 6.56 TL

Kullanıcı Mutluluğunu ve Kullanıcılarıyla Arasındaki Samimi İlişkiyi Amaç Edinen Girişim: Neden Olmasın

2 yıl önce
3.792 kez görüntülendi

Kullanıcı Mutluluğunu ve Kullanıcılarıyla Arasındaki Samimi İlişkiyi Amaç Edinen Girişim: Neden Olmasın

2017 Nisan ayında yayına giren bu projeyi 4 üniversite öğrencisi hep beraber üstlenmiş ve inanmış. Kendileri, “Neden Olmasın, insanların fikirlerini, düşüncelerini, hikayelerini, tecrübelerini ya da aklından geçen herhangi bir şeyi paylaşabildiği ve aynı zamanda bunları yaparken, herkese yardım edebildiği bir platform.” diye tanıtıyor Neden Olmasın’ı.

Günümüzde pek çok içerik sitesi ve yazarların, yazılarını rahatlıkla sorgusuz sualsiz otomatik bir panel üzerinden paylaşabileceği siteler bulunuyor ama bu gençler yazıları otomatik bir sistem üzerinden yayınlamıyor. Sitede yazılarınızı paylaşmanız için sitedeki “Yazı Ekle” kutucuğundan veya mail yoluyla yazılarınızı yolluyorsunuz. Yolladığınız yazılar editörler tarafından okunuyor ve onaylaması durumunda yazınız en geç 1 saat içinde yayına alınıyor. Peki neden böyle bir sistem seçmişler?  “Yazılar, sitemizde yayınlanmadan önce editörlerimiz tarafından okunduğu için devamlı olarak kaliteli içeriğe ve kontrolüne sahip olmuş oluyoruz.  Böylece kullanıcılarımız için devamlı olarak kaliteli içerik sunup aynı zamanda dolu dolu vakit geçirmelerini istiyoruz. Bir yandan da kullanıcılarımızla aramızda güçlü ve samimi bir iletişim kurma şansımız oluyor. Kullanıcılarımızın mutluluğu bizim için her şeyden önce geliyor. Aramızda bağlılığa ve güvene dayalı bir ilişki kurmaya çalışıyoruz.” diyorlar.

Bu sitede çok özel bir şey gözünüze çarpıyor: Sosyal Sorumluluk Panosu. Sitede yazarlar tarafından paylaşılan her yazıdan sonra artan ve konusu sürekli değişen bir sosyal sorumluluk panosu var. Bir yazı paylaşarak  bazen barınakta ki hayvanlara, bazen bir fidan dikilmesine veya bir köy okuluna destek olabilirsiniz.  İnsanların sadece bir yazı paylaşarak herkesin kalbine dokunabilmesi özel bir durum.

Son olarak ülkemizde okuma ve yazma alışkanlığı olmayan kişileri eğlenceli kategorilerle bu işe biraz da olsa ısındırmaya ve sevdirmeye çalışıyorlar. Bunlardan ilki ve bir tanesi “Ortak Bir Hikaye” bölümü.  Ortak Bir Hikaye bölümü sitedeki bütün yazarların bir araya gelerek ortaya bir hikaye ve konu çıkarttıkları bir kategori. Bu kategoride hikaye,karakterler,zaman ve bir çoğu tamamiyle yazarlara kalmış durumda.

Eğer siz de yazılarınızı paylaşacak veya bir şeyler okumak için sıcak ve samimi bir ortam arıyorsanız Neden Olmasın’ı www.nedenolmasn.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Kullanıcı Mutluluğunu ve Kullanıcılarıyla Arasındaki Samimi İlişkiyi Amaç Edinen Girişim: Neden Olmasın Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık