18° Parçalı bulutlu

Kripto Paralar Kar Alımlarına Yöneldi

Kripto Para - 3 Mart 2022 21:55 A A

Savaş Riskine Ek Olarak Regülasyon Korkusu ile Kripto Paralar Kar Alımlarına Yöneldi

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede: “Ukrayna-Rusya arasında yaşanan gerilimin yaptırımlarla tırmanması sonrası konu bu kez de kripto paralara geldi. Dün art arda konuşan ABD Başkanı Biden, Hazine Sekreteri Yellen ve Fed Başkanı Powell, Rusya’nın kripto paralarla yaptırımlardan kaçmasının engellenmesi üzerine konuşmalar gerçekleştirdiler. Bu durum da akıllara borsalara erişimin engellenmesi, Ruslara ait hesapların dondurulması gibi konuları getiriyor.

Borsalardan daha önce Rus hesaplarının dondurulması yönünde Zelensky’nin talebi olmuş ve bu talep reddedilmişti. Eğer Rus hesapları dondurulursa, bu durumda Rusların bir kısmı pozisyonlarını bozabilir ve nakite geçmek isteyebilir. Diğer tarafta SEC ise bu sefer NFT yaratıcılarına ve pazar yerlerine ilişkin inceleme başlattı.

Kripto paralar hem jeopolitik gerginlikler ve savaş riski ile regülasyon korkusu arasında yaylım ateşinde kaldı. Buna rağmen Bitcoin 43.000$ – 45.000$ aralığında işlemlerini sürdürüyor. Gündemin sıcaklığı ve tansiyonu sebebiyle yakın bölgelere stop loss girmekte fayda var. 43.000$ ve 40.600$ ana destekleri altına zarar kes mutlaka konulmalı. Bugün endeksler tarafında önemli bir risk iştahı bulunmamakta.” sözlerine yer verdi.

Bu haber 510 kez okundu.
Kripto Para - 21:55 A A
BENZER HABERLER