20° Açık

Kaspersky’den ücretsiz güvenlik uygulaması: Phound!

TeknoBilişim - 16 Mart 2015 20:22 A A

Kaspersky’den Android için ücretsiz güvenlik uygulaması: Phound!

Kaspersky Lab yeni bir ücretsiz Android uygulaması sunuyor. Kullanıcıların mobil cihazları ve kişisel bilgileri gibi değerli varlıklarını daha iyi korumalarını sağlayacak bu uygulamanın adı Phound!

Adı Phone ve Hound kelimelerinden türetilen uygulama, kayıp bir aygıtı hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı oluyor ve üzerinde depolanan değerli bilgileri meraklı gözlerden uzakta tutuyor.

İnternet kullanıcıları arasında bir yıl süresince yapılan bir ankete göre dünyada ortalama her 20 kullanıcıdan biri ve Türkiye’de her 6 kullanıcıdan biri dikkatsizlik veya hırsızlık nedeniyle akıllı telefonunu veya tabletini kaybediyor. Aynı zamanda kullanıcıların %49’ucihazlarının yanlış ellere geçmesini kesinlikle istemeyecekleri gizli bilgiler içerdiğini de itiraf ediyor. Kaspersky Phound! bu tür endişe verici durumları önlemek için geliştirildi.

Phound! cihaz sahiplerine cihazlarını ve üzerinde depolanan bilgileri My Kaspersky portalı aracılığıyla uzaktan kontrol etme becerisi sağlıyor. Bir cihaz çalınır veya kaybedilirse, kullanıcısı yetkisiz erişimi engellemek için derhal engellemenin yanı sıra GPS, GSM veya Wi-Fi ağlarını kullanarak cihazın konumunu harita üzerinde bulabiliyor. Cihazı aramayı kolaylaştırmak için kullanıcılar, ön kameradan fotoğraf çekebilir veya cihazın ekranında bir mesaj görüntülenmesini sağlayabiliyor.

Bir telefon veya tablet evde veya ofiste kaybedilirse, alarm özelliği sayesinde bulunabilir. Cihaz, sahibi gizli bir kodu girene kadar yüksek bir ses çıkarmaya devam edecek. Son çare olarak cihaz sahipleri, Phound! kullanarak kişiler, mesajlar, fotoğraflar vb. dahil cihaz ve SD karttaki tüm kişisel verileri uzaktan silebilir ve gerekiyorsa cihazı sıfırlayabiliyor.

Kaspersky Phound!, Android resmi uygulama mağazası Google Play Store‘dan 8 farklı dilde indirilebiliyor. Bu uygulama Kaspersky Safe Browser for iOS and Windows Phone, Kaspersky QR Scan, Kaspersky Threat Scan, Kaspersky Internet Security for Android ve Kaspersky Password Manager for iOS and Android ürünlerini içeren ev kullanıcıları için ücretsiz ve ayrıcalıklı mobil ürünler portföyünü tamamlayıcı nitelikte.

Bu haber 1143 kez okundu.
TeknoBilişim - 20:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.