14° Açık

Kaspersky Lab Tarafından Aylık Olarak 4 Petabayt’lık Güvenlik Güncellemesi Yapılıyor

Güncel - 8 Kasım 2014 14:00 A A

Kaspersky Lab, koruma ürünlerinin hepsi için dünya genelinde her ay 60.000 güncelleme yaptı. Bu güncellemelerin toplam boyutu dört petabayt değerinde. Bu rakam, kabaca 1 milyon filmle veya 10 milyondan fazla kitapla eşdeğer. Tüm bu ciltler üst üste konulduğunda Ay’a ulaşan bir kule inşa edilebilir.

Her güncelleme esnasında, tamamı arka plan modunda olacak şekilde, imza veritabanları yenileniyor, ürünle ilgili

son değişiklikler indiriliyor ve önemli diğer ekler sağlanıyor. Tüm bunlar kullanıcıları ve verilerini sürekli olarak ortaya çıkan zararlı yazılımlara, açıklardan yararlanma amaçlı kodlara, kimlik avcılığı sayfalarına ve diğer siber saldırı
hilelerine karşı koruyor. Kaspersky Lab uzmanları, her gün 300.000’den fazla tehlikeli yazılım örneğini analiz ederek bunları veritabanına ekliyor. Bu rakam, her yıl 100 milyondan fazla zararlı kod örneği anlamına geliyor.

Tüm ürünler için yapılan güncellemelerin toplam hacmi saniyede yaklaşık 14 Gigabit (yani 1,75 Gigabayt) ve bu güncellemeler her gün 200 ülke ve bölgede bulunan yaklaşık 25 milyon tekil IP adresine gönderilmekte. Dolayısıyla, her ay Kaspersky Lab ürünlerine aktarılan verilerin hacmi 4 petabaytın üzerinde. Kullanıcılar, sistem kaynaklarını etkilemeden sessizce yüklendiklerinden, yoğun emek ve titiz bir uzmanlık gerektiren otomatik güncellemelerin yapıldığını fark etmezler.

Bu haber 926 kez okundu.
Güncel - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.