Karma Fon İşlem Görmeye Başladı

Finans - 16 Nisan 2022 12:00 A A

İstanbul Portföy Blockchain Teknolojilerine Yatırım Yapan Karma Fon İşlem Görmeye Başladı

 “İstanbul Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu” sektörün gelişmesi ve desteklenmesi adına önemli bir adım olacak. Türkiye’nin önemli blockchain teknoloji şirketlerinden BiLira’nın blockchain teknolojilerinde uzman danışmanlığı verdiği Blockchain Teknolojileri Karma Fonu’nun %60’ yabancı hisse senetleri, %15’i yabancı yatırım fonları ve %25’i Türk finansal kuruluşlarından oluşuyor.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylı Şubat 2022 tarihi itibariyle alıma açılan İstanbul Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu ile yatırımlarınızı blockchain teknolojisi alanında planlayabilir ve bu sektörün gelişimine destek olabilirsiniz. Tüm fonları tek bir sistem üzerinde görüntüleyebileceğiniz ve performansa dayalı fon seçimi yapabileceğiniz Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAŞ) üzerinde iki aydır aktif olan İstanbul Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu’nun güncel verilerini ve fon bilgilerini bulabilirsiniz. Fonun risk değeri 6 olarak belirlendi.

İstanbul Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fonu, yatırımcıları ile birlikte blockchain teknolojisi sektöründe faaliyet yürüten şirketlerin büyümesine destek olmayı hedefliyor. Fon portföyüne kripto varlık ve kripto para piyasası işlemleri ile bunlara dayalı araçlar ve kripto varlık işlem platformu olarak faaliyet gösteren şirketlerin payları dahil edilmemektedir. Fon yatırımcıları kripto varlıklara değil, blockchain teknolojileri ve çözümleri geliştiren Amerika, Kanada, Japonya merkezli Microstrategy, Nvidia, Tesla ve Square gibi ilgi çekici şirketleri destekleyecektir.

Bu haber 683 kez okundu.
Finans - 12:00 A A
BENZER HABERLER