15° Parçalı az bulutlu

İTÜNOVA TTO’nun Yeni Genel Müdürü Dr. Ercan Çitil Oldu

TeknoParklar - 18 Kasım 2021 23:12 A A

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından bilgiyi sanayi ile buluşturma ve ticarileştirme hedefiyle Ocak 2014 yılında kurulan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’nin genel müdürlüğüne Dr. Ercan Çitil atandı.

 Bugüne kadar 730 akademisyenle gerçekleştirdiği bin 31 projede toplamda 347 milyon TL’lik proje hacmine ulaşan İTÜNOVA TTO, Ar-Ge ve inovasyonun merkezinde yer almaya devam ediyor. Bilgiyi sanayi ile buluşturma ve ticarileştirme hedefiyle önemli çalışmalara imza atan İTÜNOVA TTO’nun genel müdürlük görevini Dr. Ercan Çitil üstlendi.

Sanayi ve akademi arasında teknolojinin gelişimine aracılık ederek değer katmaya devam edeceklerini belirten İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Dr. Ercan Çitil, “İTÜNOVA TTO ekibi ile birlikte teknoloji transfer ekosistemine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artan bir ivme ile hizmet etmeye ve fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

1992 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Çitil; yüksek lisans ve doktorasını İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Fen Bilimleri ve Teknoloji Programı’nda tamamladı. Hem kamu hem de özel sektörde çeşitli projelerde ve pozisyonlarda görev alan Çitil, 2014-2020 yılları arasında İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Çitil, yeniden genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Başarılı çalışmalara imza atan Çitil, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu haber 764 kez okundu.
TeknoParklar - 23:12 A A
BENZER HABERLER