19° Açık

İTÜ Çekirdek ve OİB Otomotivi Geleceğe Taşıyor

TeknoParklar - 13 Mayıs 2015 14:57 A A

Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinatörlüğünde OİB tarafından düzenlenen “Türkiye Otomotiv Sektöründe Geleneksel 4. Ar-Ge Proje Pazarı ve 4. Komponent Tasarım Yarışması”  İTÜ Çekirdek işbirliği ile 28 Mayıs 2015 tarihinde Bursa Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek

Otomotiv alanında teknolojiler üretmenin, fark yaratmanın ve gelişimin anahtarı olacağı vizyonu ile güçlerini birleştiren İTÜ Çekirdek ve Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliği kapsamında yarışma sonucu başarılı 19 proje İTÜ Çekirdek’te kuluçkaya yatırılacak ve sanayileşme yolunda danışmanlıktan prototipe, laboratuardan sanayi ile buluşmasına kadar birçok fırsattan yararlanacak. Girişimciler aynı zaman OİB’in otomotiv sektöründeki deneyiminden, vizyonundan ve sanayideki geniş ağından yararlanacak. OİB, projelerin sanayiye aktarımı konusunda köprü görevi görecek. Ayrıca İTÜ Çekirdek’in toplamda 1 milyon lira olan girişimci teşvik ödülünden 250bin liralık kısım otomotiv alanındaki başarılı girişimlere OİB desteği ile İTÜ Çekirdek’in 14 Kasım 2015 tarihinde düzenlenecek final etkinliği Big Bang’de dağıtılacak.

“Tekstil ve Otomotiv İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları”
İhracatta katma değerin artırılması, yeni teknoloji ve metotların üretim sistemine kazandırılması, yenilikçi ürünler tasarlanması, yeni tasarımcılar yetiştirilmesinin teşvik edilmesi, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi ve ülkemiz ihracatçıları tarafından özgün ürünlerin dünya pazarlarına sunulmasına katkı sağlanması amacıyla 27-29 Mayıs 2015 tarihlerinde “Tekstil ve Otomotiv İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları”  düzenlenecek.

Düzenlenecek konferans ve etkinliklerde ulusal ve uluslararası birçok önemli isim sahne alarak otomotivle ilgili son trendleri ve gelecek öngörülerini paylaşacak. Etkinliklerde İTÜ Çekirdek girişimci firmaları stant açarak katılımcılarla da buluşma şansı yakalayacak.

 

Bu haber 1390 kez okundu.
TeknoParklar - 14:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.