DOLAR: 5.33 TL
EURO: 6.05 TL

İtü Arı Teknokent Firması Abd’den Dünya Birinciliği İle Döndü

9 ay önce
501 kez görüntülendi

İtü Arı Teknokent Firması Abd’den Dünya Birinciliği İle Döndü

İTÜ ARI Teknokent şirketlerinden Borda Teknoloji’nin Adana Entegre Sağlık Kampüsü’nde hayata geçirdiği RFID çözümü, ABD’den “Sağlık Sektöründe En İyi RFID Uygulama Ödülü” kazandı.

Türkiye’nin teknoloji alanındaki rekabet gücünü küresel ölçekte artıran İTÜ ARI Teknokent firması Borda Teknoloji, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Borda Teknoloji’nin Adana Entegre Sağlık Kampüsü’nde hayata geçirdiği RFID (Radyo Frekans Tanımlama) çözümü, ABD’nin Orlando şehrinde düzenlenen ‘The 12th Annual RFID Journal Awards (12’nci Yıllık RFID Journal Ödülleri)’ etkinliğinde ‘Sağlık Sektöründe En İyi RFID Uygulama Ödülü’nü kazandı. Ödül törenine Borda Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Erdem Altunbaş ile birlikte ülkemizi temsilen Sağlık Bakanlığı Şehir Hastaneleri Bilgi Sistemleri Koordinatörü Yasin Yarbay ve Rönesans Holding Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Yunus Köleoğlu da katıldı.

110 bin demirbaşı aynı anda takip ediyor!

Borda Teknoloji tarafından geliştirilip uygulamaya konulan, Adana Entegre Sağlık Kampüsü’ndeki ‘RFID Demirbaş Yönetim Çözümü’ ile yaklaşık 110 bin adet demirbaş yönetilirken, ‘RFID Bölgesel Takip Çözümü’ ile oluşturulan 35 güvenli bölgede demirbaşlar kontrol altına alınıyor. ‘Gerçek Zamanlı Konum Takip Sistemi’ ise bebek güvenliği (pembe kod), hasta takibi ve güvenliği, ameliyat süreç yönetimi, porter (taşıma hizmetleri) yönetimi, kritik demirbaşların gerçek zamanlı takibi ve yönetimi, personel güvenliği (beyaz kod) ve sıcaklık – nem gibi çevresel değerlerin kontrolünü sağlıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Sağlıkta Dönüşüm’ projesi kapsamında hayata geçirilen Adana Entegre Sağlık Kampüsü; bin 550 yatak kapasitesi ve günlük 16 bin hasta kapasitesi ile Türkiye’nin hizmete girmiş en büyük hastanesi olma özelliği taşıyor.

 

 

 

İtü Arı Teknokent Firması Abd’den Dünya Birinciliği İle Döndü Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık