18° Parçalı bulutlu

Infofort, Cbksoft’un Yüzde 51 Hissesini Satın Aldı!

TeknoBilişim - 2 Nisan 2015 22:10 A A

Aramex’in bir iştiraki olan ve aynı zamanda Orta Doğu ile Afrika’nın bilgi ve belge yönetimi çözümleri sağlayıcısı InfoFort, CBKSoft’un yüzde 51’lik hissesini satın aldı. Türkiye’de, elektronik doküman ve süreç yönetimi alanlarında faaliyet gösteren firmalardan biri olan CBKSoft, işletmeleri güçlendirmek ve sektörü ileriye taşımak için yazılım çözümleri sunuyor. 

Türkiye pazarına 1998 yılında giren Aramex, farklı illerde toplam 12 ofise sahip. CBKSoft satın alması; Aramex ve InfoFort’a, yenilikçi bilgi yönetimi ve iş çözümlerine yönelik her geçen gün artan taleplerden yararlanma imkanı sunarken; şirketlerin bölgedeki büyümelerine devam etmelerinde önemli fırsatlar sağlayacak.

Anlaşma, CBKSoft’un Türkiye’de üretilen BT çözümleriyle daha geniş bir küresel pazara ulaşması için de fırsat sunuyor. Şirketin belge ve süreç yönetim sistemi enVision® da dahil olmak üzere çeşitli inovatif bilişim teknolojileri, InfoFort’un yer aldığı Orta Doğu ve Afrika pazarlarına ihraç edilecek. enVision®’ın beş ayrı dilde sunulması ve mevcut işleyişlere etkin bir şekilde adapte olabilmesi sayesinde farklı pazarlara kolayca adapte edilebilmektedir. CBKSoft’un yönetim kadrosu satın alma sonrasında da aynı kalarak şirketi idare etmeye devam edecek.

Bu satın alma, InfoFort’un Türkiye’deki müşterilerine teknoloji merkezli çözümleri için daha iyi bir erişim sunarken; şirketin bölgedeki büyümesini destekleyecek. Fiziksel belge yönetimi, e-belge yönetimi, medya ve bant yedekleme ve dönüştürme, güvenli veri imha hizmetlerini de kapsayan InfoFort hizmetleri adım adım Türkiye pazarına sunulacak.

Bu haber 1233 kez okundu.
TeknoBilişim - 22:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.