İncehesap “İyi Fikir” Ödülünü Kazandı!

Manşet Yanı - 20 Aralık 2021 15:29 A A

“Yeşil Ayak İzim” Kategorisinde “İyi Fikir” Ödülü

CX Awards Turkey tarafından dördüncüsü düzenlenen CX Awards Turkey Müşteri Deneyimi Ödülleri organizasyonunda 6 ödül kategorisinde ve 3 özel kategoride lider markalar arasında yer alan İncehesap.com, “Lojistik Operasyonlarının Bilinçli ve Çevreye Duyarlı Bir Bakış Açısıyla Dijital Dönüşümü” başlıklı projesiyle “Yeşil Ayak İzim” kategorisinde “İyi Fikir” ödülüne layık görüldü.

2020 Ağustos ayı itibarıyla toplamda 7500 metrekare kapalı alanı bulunan deposuna geçen İncehesap.com, kurduğu sistem sayesinde, saatte 1,200 paket transfer etme kapasitesine ulaşmış durumda. Kapasiteyi bu seviyeye çıkarmak için önemli bir yatırım yapan firma, lojistik depo ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde bir sorter konveyor sistemi kurulumunu tamamladı. “Lojistik alanındaki ihtiyaçlarımız ve büyüme stratejimize uygun olan bu yatırımı yapmanın ve olumlu sonuçlarını ilk günden itibaren almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, “sorter konveyör sistemi, iş verimliliğinde önemli iyileştirmeleri sağlarken, çevreye duyarlı bakış açımıza uygun olacak şekilde, kaynak planlamamızı en etkin şekilde kullanmamıza olanak sağladı” ifadesini kullandı.

“Dijital dönüşümün sıkı takipçisiyiz ve bu bakış açımızın, müşteri memnuniyetine doğrudan katkı sağladığının bilincindeyiz.” sözleriyle, dijital dönüşüme bakış açısını ortaya koyan, İncehesap.com Lojistik Direktörü Sedat Özdemir, bu stratejilerinin ödüle layık görülmesinden duyduğu memnuniyeti iletti. “Sektördeki yeniliklerle birlikte, uçtan uca kesintisiz bir e-ticaret deneyimi için lojistik biriminde dijital dönüşüm olmazsa olmaz bir konuydu. Bu alanda yaptığımız stratejik hamleleri, yenilikçi ve çevreye duyarlı bir bakış açısıyla ele aldık. Bu bakış açımızın ortaya koyduğu başarıların, böylesi önemli bir kurum tarafından takdir görmesi bizi ziyadesiyle memnun etti. Bundan sonraki süreçte atacağımız adımların da benzer doğrultuda olması yönünde bizleri teşvik ediyor.” sözleriyle, almış oldukları ödül ve stratejik bakış açılarıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Depoda “çevreye duyarlı” ve geri dönüşüme olanak sağlayan çözüm

Aynı dönemde ambalaj makinası gerçekleştiren İncehesap.com, bu cihaz ile atık kolileri, koli içi ambalaj malzemesine çevirerek atık ürünlerin faydalı bir modelde yeniden kullanılmasını sağlıyor. Buna ek olarak, ürün boyutuna uygun kolinin standartlaştırılması, poşet kullanımının azaltılması gibi fonksiyonel değişimler hayata geçirildi. Bu yatırımlar sayesinde, hem işleriyle ilgili verimsiz süreçleri iyileştirdiklerini hem de çevreye duyarlı çözümlere ulaştıklarını söyleyen Özdemir, sözlerine şunları ekliyor: “Hazır sistemler, oyuncu bilgisayarı ya da çoklu ürün siparişlerinde, doğru ürünlerin hızlı ve efektif bir şekilde toplanması, operasyonumuz açısından oldukça önemli. Buna paralel olarak hazır ve toplama bilgisayar sistemlerinin de aynı şekilde sorter konveyör sistemi üzerinden taşınması, buradaki kaynak planlaması doğru bir şekilde yapmamıza yardımcı oldu. Bunun yanı sıra; lojistik depoda yapılan değişikliklerle; elektrik ve su kullanımını da planlı bir şekilde azalttık.”

Bu haber 234 kez okundu.
Manşet Yanı - 15:29 A A
BENZER HABERLER