16° Açık

HTC Ve VALVE’den Ortak Sanal Gözlük ‘HTC Vive’

TeknoBilişim - 5 Mart 2015 22:40 A A

HTC ve Valve ortaklığı, ilk Steam sanal gerçeklik (VR) donanımı ile sanal gerçeklik hayalini gerçeğe dönüştürüyor. HTC, sanal gözlük Vive’nin duyurusunu Barselona’da gerçekleştirdi. HTC ve Valve ortaklığının yeni sanal teknolojisi, iletişim, seyahat, öğrenme, oyun oynama, sosyalleşme, hatta alışveriş gibi pek çok deneyimi, bir daha asla eskisi gibi olmayacak biçimde değiştirmeyi vaat ediyor.

HTC ve VALVE ortaklığı ile sanal gerçeklik hayali gerçeğe dönüştü  

HTC, Barcelona’da gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi’nde kitleleri sanal gerçekliğe (Virtual Reality-VR) bir adım daha yakınlaştırmaya yönelik planlarını açıkladı. HTC, dünyanın en büyük oyun markası Valve ile gerçekleştirdiği stratejik ortaklık ile Valve’ın Steam VR teknolojisi ile çalışan ilk uçtan uca sanal gerçeklik paketinin piyasaya çıkışı ile tüketicilerin teknoloji ve etraflarındaki dünya ile etkileşime geçme şeklini dönüştürmeyi vaat ediyor. HTC Vive geliştirici sürümü bu bahar, tüketici sürümü ise 2015 yılının sonundan itibaren piyasaya sürülecek.

Vive, Valve’ın sanal gerçeklik takip ve giriş teknolojilerini HTC’nin dünyaca ünlü tasarımı ile bir araya getirerek bugüne kadar konsept aşamasının ötesine geçmekte zorlanan bir sektör için yeni bir altın standardı belirliyor.

HTC Vive, bir VR paketinde insanları bir anda başka dünyaların içine yerleştiriyor. HTC ve Valve, Hareket Algılayan Kontrol Birimleri ile Tam Oda Ölçeğinde 360 Derece Çözüm’ü hayata geçirerek ayağa kalkıp etrafta dolaşmanıza ve sanal alanınızı keşfetmenize, nesneleri her açıdan incelemenize ve çevrenizle gerçek anlamda etkileşime girmenize imkân veriyor. Performans için yeni bir temel ölçüt belirleyen gözlük, yüksek kaliteli grafik, saniyede 90 kare video ve inanılmaz ses kalitesi sunuyor.

HTC aynı zamanda kendinizi sanal çevreniz ile tek vücut halinde hissetmenizi sağlayacak yeni kablosuz VR kontrol birimlerini de hayata geçiriyor. Çift olarak sunulan yeni HTC Steam VR Kontrol Birimleri geniş bir VR deneyimleri yelpazesi ile çalışacak şekilde çok yönlü olmak üzere tasarlanıyor. Tipik oyun kontrol birimlerinin aksine, HTC Steam VR Kontrol Birimleri’nin kullanımı basit ve sezgisel olduğundan herkesin deneyiminden en üst düzeyde faydalanabilmesine yardımcı oluyor.

Oyun ve ötesi

Vive Geliştirici Sürümü’nün beta versiyonları daha şimdiden aralarında Vertigo Games, Bossa, Barry –Fireproof, Dovetail Games, Wemo Labs, Google, Steel Wool Games ve Owlchemy’nin de bulunduğu dünyanın en iyi oyun geliştiricilerinden bazılarından zengin eğlence içeriği de yarattı. Her ne kadar muazzam oyun deneyimleri VR evreninin temel unsuru olsa da, oyunun ötesindeki potansiyel sınırsız. VR için daha geniş bir vizyonu gerçekleştirmeyi taahhüt eden HTC ve Valve, günlük deneyimlerde dönüşümde gerçek bir fırsat da görüyorlar. Seyahat, bir oyunda yer alma, arkadaşlar ile buluşma, hatta alışveriş dahi bir daha asla aynı olmayacak ve şirketler bu vizyonu gerçeğe dönüştürebilmek için Google, HBO, Lionsgate ve Tayvandaki Ulusal Saray Müzesi’nin de aralarında yer aldığı önde gelen içerik üreticiler ile birlikte çalışıyorlar.

HTCVive

Bu haber 1033 kez okundu.
TeknoBilişim - 22:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.