14° Parçalı bulutlu

Her Yerden Çalışma Devri Başlıyor!

Güncel - 19 Mart 2015 21:31 A A

Unify tarafından yapılan araştırmaya göre, beş yıl içerisinde toplantıların yüzde 94’ünün internet ortamında yapılacağı tahmin ediliyor. Mobil hayat tarzını benimseyen Y kuşağının yüzde 89’unun tam zamanlı bir iş yerinden çok esnek çalışma saatleri sunan firmaları tercih edeceği belirtiliyor.

Y ve Z kuşağının; mobilite, esnek çalışma ve her yerden çalışma gereksinimlerini karşılayamayan geleneksel firmaların yakın gelecekte istihdam sorunu ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

Kurumsal görüntülü görüşme teknolojileri sayesinde dünyanın neresinde olunursa olunsun, iş süreçlerine katılmak artık eskisi kadar zor değil. Kurumların internet üzerinden toplantı yapmalarını ve seyahat masraflarını en aza indirerek önemli tasarruflar elde edilmesini mümkün kılan Circuit ile çalışanlar ofise değil, ofis çalışanların ayağına geliyor. Unify tarafından gelecekteki iletişim ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen ürün, herhangi bir proje üzerinde çalışırken görüntülü görüşmenin yanı sıra, sunum, demo gösterimi gibi paylaşımları aynı masa etrafındaymışçasına yapabilmesini mümkün kılıyor. Ürün sayesinde kurum çalışanları uzun iş seyahatlerinde geçirecekleri zamanı azaltıyor, daha verimli ve hızlı karar alabilme süreçlerine sahip olabiliyorlar.

2020 yılında toplantıların yüzde 94’ü internetten yapılacak

Unify tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında toplantıların yüzde 94’ü tamamen internet ortamında yapılacak. Mobil çalışanların geçmiş dönemde artış hızı dikkate alındığında, 2020 yılında işgücünün yüzde 50’sinin esnek çalışma sistemine geçeceği öngörülüyor. Unify tarafından geliştirilen Circuit ürünü, internet tarayıcısı üzerinden kolayca ses, video, masaüstü ekran paylaşımı yapmayı sağlayan yeni ve gerçek zamanlı iletişim olanağı sağlıyor. Circuit, herhangi bir kurulum ihtiyacı olmadan, PC veya istenilen mobil cihaz üzerinden erişecekleri internet tarayıcı üzerinden kolaylıkla kullanılabilen, özellikle internet ve mobilitenin ön planda olduğu günümüzde iletişim ihtiyaçlarının tamamını karşılayan yeni bir teknoloji standardı.

Bu haber 1179 kez okundu.
Güncel - 21:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.