12° Kapalı

Hepsiburada Ve Türkkepten E-İmza Alanında İş Birliği

Manşet - 15 Mayıs 2022 22:25 A A

Hepsiburada Türkkep ile yaptığı iş birliği sonucunda kendi kanalı üstünden satış yapan işletmelere sunduğu indirimli hizmetlere ‘TÜRKKEP Elektronik İmza’yı da ekledi.  Hepsiburada satıcılarının faydalanacağı Türkkep E-imza, ıslak imza gibi yasal olarak geçerli kabul edilmekle birlikte uzaktan iş yapmayı mümkün kılıyor. 

E-Ticaret sektörünün pandemi ile birlikte hızlı bir ivme yakalaması ile e-dönüşüm çözümleri tüm kurumların öncelikli ihtiyacı oldu. İş gücü, kağıt ve arşiv maliyetlerinde tasarruf sağlayan, kayıt dışını engelleyen ve verilerin güvenli ortamlarda uzun süre saklanmasına olanak sağlayan e-dönüşüm çözümleri, holdinglerden, KOBİ’lere kadar farklı ölçekteki işletmelerin iş yapış şekillerini dijitalleştiriyor. On binlerce işletmeyi 32’dan fazla kategoride, 90 milyondan fazla ürün çeşidiyle tüketiciyle buluşturan Hepsiburada, teknoloji kanalı olarak e-dönüşüm çözümlerini önemsiyor. Bünyesindeki tüm işletmelerin faydalanması için sunduğu ayrıcalıklı hizmetlere Türkkep E-İmza’yı ekleyen Hepsiburada, paydaşlarının dijitalleşmesi yolunda önemli bir adım attı.  Aynı zamanda şirket bu iş birliği ile kimliği doğrulanmış üye işyerini güvenle sistemine katmış oluyor.

Veri bütünlüğünü koruyan TÜRKKEP E-imza ve İmzalama Çözümleri

E-dönüşüm sektöründe inovatif çözümleriyle öncü olan TÜRKKEP’in de sağladığı e-imza, ıslak imza gibi yasal olarak geçerli kabul ediliyor. TÜRKKEP e-imza ile elektronik olarak imzalanan belgelerin değişmezliği ve bütünlüğü korunuyor ve kağıt kullanımı ve kargo işlemlerini ortadan kaldırarak şirketlerin ve bireylerin karbon ayak izini düşürüyor. TÜRKKEP sadece içinde e-imza sertifikası bulunan ve e-imza atmaya yarayan “USB token”leri sağlamakla kalmıyor, Türkkep İmza Uygulaması veya entegrasyon servisleri ile elektronik ortamda imza akışına dahil edilen bir evrağın sürece bir ya da birçok kişi dahil ederek doğru imza profilinde imzalanmasını, imzalanan belgelerin doğrulanmasını, ihtiyaç halinde kurum dışı kişi/paydaşların da imza sürecine dahil olmasını; imzalı evrakların banka ve güvenli ortamlara aktarımının yapılmasını ve en önemlisi ilgili evrağın eklenerek KEP ile tek tuşla gönderilebilmesini sağlıyor. Uygulama ve entegrasyon servisleri ile bireysel kullanıcıdan KOBİ’ye, KOBİ’den büyük ölçekli şirketlere kadar alternatif yapıda modüller sunan Türkkep E-İmza Uygulaması Türkkep E-İmza’nın yanı sıra tüm imzalar ile kullanılabiliyor ve kullanıcılar tercihlerine göre mobil imza ile de  imza atabiliyor.     

İmza doğrulamanın en güvenli yolu…

Fiziksel dünyada bir imzanın geçerli olup olmadığını anlamak için imza sirkülerine bakıp imzayı karşılaştırmak gerekiyor. E-imza atıldığında da atılan imzanın geçerli olup olmadığının imza sunucularına sorulması ve imzanın doğrulanması gerekiyor. E-imza bu anlamda bir güven katmanı da sağlıyor. Gözle yapılan imza kontrolünde sahte imzaların tespiti için çoğu zaman bir uzmanın bilgisine başvurulması gerekirken e-imza’da geçerli olmayan imzalar anında tespit edilebiliyor. İmza hizmetlerini özel güvenli bulut alt yapısında veya yerinde kurulum ile sağlayan TÜRKKEP, SAP başta olmak üzere yaygın kullanılan ERP sistemleri ile bütünleşik yapıda çözüm oluşturuyor.

Bu haber 1294 kez okundu.
Manşet - 22:25 A A
BENZER HABERLER