DOLAR: 6.07 TL
EURO: 6.56 TL

Hepsiburada Anadolu’da E-Ticaret Seferberliği Başlattı

2 yıl önce
1.452 kez görüntülendi

Hepsiburada Anadolu’da E-Ticaret Seferberliği Başlattı

Hepsiburada, KOBİ’lere ve işletmelere e-ticaretin avantajlarını anlatarak yerel markaları büyütecek projesini dün Adana’dan başlattı. “E-Ticaret Buluşmaları” adıyla düzenlenen etkinlikler dizisinde Hepsiburada’nın yanısıra Google, Facebook gibi teknoloji şirketlerinin temsilcileri dijital dönüşümün faydalarını anlatırken yerel ekonominin temsilcileri ise internetten satışa başladıktan sonra işletmelerinin nasıl büyüdüğünü örneklerle aktardı.

Hepsiburada’nın ilkini dün (9 Mayıs) Adana Hilton’da düzenlediği “E-Ticaret Buluşmaları”nda; dijital dönüşüm, online ödeme, teslimat ve dijital pazarlama konu başlıklarında oturumlar ve eğitim seansları düzenlendi. Aralarında Facebook, Google gibi teknoloji şirketlerinin yanı sıra TOBB, Ticaret Odaları gibi sivil toplum kuruluşlarından da temsilcilerin yer aldığı sektör profesyonelleri yerel marka sahipleriyle bir araya geldi; bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

İnternetten satış başladı, cirolar katlandı

Adana’nın yanısıra Adıyaman, Hatay, Kayseri, Mersin ve Gaziantep’ten yaklaşık 850 işletme sahibinin katıldığı, yarım gün süren etkinlikte KOBİ temsilcileri, internetten satışa başladıktan sonra işlerini nasıl büyüttüklerini örnekleriyle anlattı. Pazaryeri’nde online mağaza açmanın hiçbir maliyetinin olmamasının bile kendileri için büyük bir avantaj olduğundan bahseden KOBİ temsilcileri, online satışa başladıktan kısa süre sonra cirolarında önemli bir artış gözlemlediklerini belirtti.

“Yerel işletme ve markalar teknoloji desteğiyle işlerini hızla katlayabilir”

Panelde söz alan Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi, Adana’nın bir başlangıç olduğunu belirterek “E-Ticaret Buluşmaları” aracılığıyla yerel işletmeleri Türkiye’nin tüm tüketicileri ile buluşturmaya vesile olacaklarını ifade etti. Ekmekçi konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün burada hayatımızın her noktasına dokunan dijitalleşme konusunda görüş alışverişinde bulunmak, deneyimlerimizi paylaşmak için bir araya geldik. Türkiye’nin ve bölgenin lider e-ticaret platformu olarak, Türkiye perakende sektörünün dijitalleşmesine öncülük ediyoruz. E-Ticaret Buluşmaları’nın en önemli işlevi deözellikle KOBİ’lerin dijitalleşme sürecine katkı sağlamak olacak.”

“E-ticaret Buluşmaları” yıl boyunca, Anadolu’nun farklı illerinde gerçekleşecek toplantılarla devam edecek.

Hepsiburada Anadolu’da E-Ticaret Seferberliği Başlattı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık