DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Geleceğin Mucitleri Yarışması Sonuçlandı

3 yıl önce
958 kez görüntülendi

Geleceğin Mucitleri Yarışması Sonuçlandı

Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması’nın kazananları ödüllendirildi

 

“Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” vizyonu doğrultusunda, gençlerin ve çocukların yaratıcılığını geliştirmesine farklı projelerle destek veren Samsung, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Oflaz Medya Grubu işbirliğiyle düzenlediği “Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması”yla, bu yılın kazanan mucitlerini ödüllendirdi..

 

3 projenin sahiplerine verilen birçok ödülün yanı sıra, yarışmada finale kalan öğrenciler ve onlara rehberlik eden öğretmenlerine Samsung Galaxy Tab A hediye edildi.

İlk kez 2013 yılında hayata geçirilen ve Türkiye çapında ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin; çevre, enerji, sağlık ve teknoloji dallarında katılım gösterdiği yarışmaya bu yıl 687 başvuru yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen kazananlara ödülleri, 23 Kasım 2015 tarihinde düzenlenen törende takdim edildi.

 

Kazanan projeler, Kidz TV’de videoları yayınlanan 10 finalist arasındangeleceginmucitleri.com üzerinden Daily Motion’a yönlendirilerek elde edilen halk oylaması sonuçları ve jüri değerlendirmesi neticesinde belirlendi. İlaç Saati Hatırlatıcı”projesiyle İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Beylerbeyi Özel Ortaokulu’ndan Veli Armağan Alper Sevim birinciliğe layık görüldü. ‘Fişmatik’projesiyle Özel Doğu Ataşehir Ortaokulu’ndan Tuana Daş ikinci;“Ağrısız Sedye” projesiyle Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan (Afyonkarahisar) Nur Sena Şanlı üçüncü oldu.

Geleceğin Mucitleri Yarışması Sonuçlandı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık