15° Parçalı az bulutlu

GD Holding, Kuluçka Merkezi Girişimcileri Bekliyor!

Güncel - 23 Mart 2015 20:54 A A

İnsan kaynakları, telekom, internet, bilişim, e-ticaret sektörlerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla holdingleşme sürecini tamamlayan GD Holding, bugünün girişimcilerini, yarının yatırımcıları yapacak bir melek yatırımcı platformu geliştirdi.

Yatırımcıları, girişimcilerle bir araya getiren bir platform olma özelliği taşıyan Melek Yatırımcı tanımını değiştiren bir yaklaşım sunan bu platformun melek yatırımcısı, sadece GD Holding olacak. Platform etrafında şekillenen “Kuluçka Merkezi” girişimcilere, projelerini geliştirebilmeleri için finansal desteğin yanı sıra, pazarlama, yazılım, donanım, operasyon, lojistik, hukuk, vergi, muhasebe, ve PR Tanıtım hizmeti sunacak. Holdingin çatısı altında projelerini geliştiren girişimciler, projelerini olgunlaştırdıkları süre içerisinde holdingin çalışanı gibi maaş da alabilecekler

Telekom sektörüne Global Teknoloji, güvenlik ekipmanları sektörüne Pro- Safe, internet, bilişim ve e-ticaret sektörlerine TRCRM ile dersverir.com’u kazandıran, eleman.net markasına, sarı sayfaları internet ortamına taşıyan serielaman.net platformunu da ekleyerek insan kaynakları sektöründe uzmanlaşan GD Holding, girişimcileri destekleyen bir melek yatırımcı platformu kurdu. Holding, kendi bünyesinde oluşturduğu “Kuluçka Merkezi” aracılığıyla girişimcilerin projelerini olgunlaştırmaları için her türlü alt yapı olanaklarını devreye alacak. Girişimciler, bilinen Melek Yatırımcı platformlarında olduğu gibi, bu süreçler içerisinde projelerini geliştirebilmek için yatırımcı teşviki beklemek zorunda kalmayacaklar. Projelerin tüm finansal sorumluluğunu üstlenen holding, girişimcilerin en çok zorluk yaşadığı risk yönetimini de üstlenecek.

GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

Maaşlı girişimci

Türkiye’de Melek Yatırımcı platformunu temsil eden eko sistemin başarı oranı ne yazık ki yüzde 2’lerde kalıyor. Platformun başarı oranını artırabilmesi için eko sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Biz bugün holding bünyemizde kurduğumuz “Kuluçka Merkezi” aracılığıyla bunu yapmayı hedefliyoruz. Bu merkez aracılığıyla seçeceğimiz projelere ilk etapta ortak olacağız. Projeler hayata geçtiğinde de elde ettiği başarı oranına göre ortaklık hisselerimizi geri vereceğiz. Bütün bu süreç içerisinde girişimcilerimiz, holding bünyesinde her türlü pazarlama, operasyon, lojistik, hukuk, muhasebe, yazılım, donanım ve PR hizmetinden faydalanırken, diğer çalışanlarımız gibi bizden maaş da alacaklar.

“Geleceğin yeni markası olabilir mi?”

“Holdingimiz adına ortaya konan her fikre “Geleceğin yeni markası olabilir mi?” gözüyle bakıyor, gerçekleştirme noktasında anlamlı bulduğumuz her fikre GD Holding değeri kazandırmaya çalışıyoruz.” diye belirten Duyarlar,

Bugüne kadar sürdürdüğümüz projelerimiz aracılığıyla Türkiye’ye değer katan markaları hayata geçirdik. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz tüm projelerimizde de aynı hedefle yol alacağız. Türkiye’ye yeni markalar kazandırma noktasında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Doğru saha analizleri yaparak yatırımlarımıza yön veriyoruz. Kuluçka Merkezi aracılığıyla da aynı yol haritasıyla hareket ederek Türkiye’ye yeni markalar kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

“Eko sistemi bekleyemedik, kendi merkezimizi kurduk”

Türkiye’de Melek Yatırımcı platformunu oluşturan eko sistemin girişimcileri yatırımcı koltuğuna oturtabilecek donanıma sahip olmadığını vurgulayan Duyarlar, “Eko sistemin olgunlaşmasını beklemek yerine, kendi Kuluçka Merkezimizi kurduk. Çok sayıda girişimciyle kontak halindeyiz Merkezimizin şu aşamada 60 kişilik bir kontenjanı var. Projeler geldikçe merkezi büyütmeyi hedefliyoruz” diye belirtti.

 

Bu haber 906 kez okundu.
Güncel - 20:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.