DOLAR: 5.33 TL
EURO: 6.05 TL

Gazi Teknopark UR-GE Kümesi Kanada’ya Gitti!

8 ay önce
626 kez görüntülendi

Gazi Teknopark UR-GE Kümesi Kanada’ya Gitti!

Gazi Teknopark tarafından 24 firmanın katılımı ile 2015 Mayıs’tan bu yana T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın “UR-GE Tebliği” kapsamında faaliyetleri yürütülen Gazi Bilişim Kümesi 21-28 Nisan 2018 tarihleri arasında Kanada’nın Toronto şehrine pazarlama faaliyeti düzenledi. Kanada’ya Türkiye’den düzenlenen bilişim temelli ilk ticaret heyeti olma özelliğini taşıyan faaliyet 11 firmadan 21 temsilcinin katılımı ve Gazi Teknopark Genel Müdürü Tuğrul İmer ile Küme Koordinatörü Riza Yolaçan liderliğinde gerçekleştirildi.

Gazi Bilişim Kümesi bugüne kadar 2016 yılında ABD’ye ve 2017 yılında ise ABD ve Tayvan’a olmak üzere üç pazarlama faaliyeti düzenleyerek bu faaliyetler çerçevesinde söz konusu ülkelerde önemli kurum ve kuruluşlar ziyaret edildi. Yatırımcı görüşmeleri kapsamında 150 ye yakın B2B toplantı gerçekleştirildi.

Kuzey Amerika pazarına yapılan ticari faaliyetlerin devamı niteliğinde, Kanada’nın teknoloji ve finans üssü olması ve start-up ekosisteminin sağlam temellere sahip olması nedeniyle Toronto şehri hedef pazar olarak seçildi.

Faaliyet çerçevesinde Ontario Dış Ticaret Bakanlığı, Barrie Ticaret Odası, Brampton Ticaret Odası gibi kurumlar ziyaret edilerek üyelerle B2b görüşmeler gerçekleştirildi. Bu kurumların yanında teknoloji transferi ve start-up ekosistemi içerisinde önemli yerlere sahip Waterloo Üniversitesi, The Accelerator Centre, Communitech Hub, Velocity Garage, DMZ Zone ve MaRS ziyaret edildi.

Kanada’ya ICT alanında düzenlenen ilk Türk heyeti ziyareti olmasından ötürü Kanada medyasının özel ilgi gösterdiği Barry’deki ziyarette,  Kanada CTV televizyonu Gazi Teknopark Genel Müdürü Tuğrul İmer ile özel söyleşi gerçekleltirşildi ve bir haber programında yayınlandı. https://barrie.ctvnews.ca/video?clipId=1378752

Etkinlikte firmalar yatırımcı görüşmeleri ve 60’tan fazla B2B toplantıları gerçekleştirdiler. Gazi Bilişim Kümesi 2018 yılı içerisinde özellikle Avrupa pazarına yönelik ticari ziyaretler düzenliyor.

Gazi Teknopark UR-GE Kümesi Kanada’ya Gitti! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı Çık