28° Açık

Fotoğraf tutkunlarına Sony’den α7S

Güncel - 28 Kasım 2014 21:03 A A

Dünyanın en küçük Full Frame değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri olarak büyük beğeni toplayan α7 ve α7R’ye katılan Sony α7S, fotoğrafçı ve videografikerlere olağanüstü hassasiyet, düşük parazit ve olağanüstü 4K (QFHD: 3840×2160) görüntü kalitesi sunuyor. Hem fotoğraf hem de uygun maliyetli video prodüksiyonu için aynı derecede uygun olan α7S, dünyanın en küçük Full Frame değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi gövdesi içinde etkileyici sanatsal olasılıklar sunuyor.

35mm Exmor CMOS görüntü sensörü ve BIONZ X işleme motoru bir arada

α7S’nin olağanüstü hassasiyetinin merkezinde, özel olarak geliştirilmiş yeni Full Frame 35mm Exmor CMOS görüntü sensörü yatıyor. 12,2 efektif megapiksel ile, her bir ışığa duyarlı alanın büyüklüğü, bunların ışık toplama gücünü artırmak amacıyla önemli ölçüde geliştirildi. Fotoğraf makinesinin güçlü BIONZ X işleme motoru ile bir araya geldiğinde, bu görüntüdeki paraziti azaltırken α7S’nin etkin hassasiyet aralığını da genişletilmiş modda ISO 50 – ISO 409600’e (videolar için ISO 200 – 409600) yükseltiyor.

α7S tarafından 35mm Full Frame sensörün her bir pikselinden okunan veriler kullanılarak (24p ve 25p) yaratılan 4K görüntüler, her bir çerçevedeki olağanüstü zengin renkleri ve gerçek yaşamdan dokuları ile etkileyici detaylara sahip. BIONZ X işlemci tarafından düzeltilen yüksek hızlı veri akışı, α7S’nin harici bir depolama cihazına kayıt veya uyumlu bir monitör üzerinde görüntüleme için 4:2:2 renk örneklem ile HDMI bağlantısından 4K çözünürlükte video çıkışı sağlamasına imkân veriyor
35mm Full Frame sensörün tamamından eksiksiz piksel okuma sayesinde, istenmeyen bozulma (hare) etkisi ve düşük çözünürlüklü videoyu ele veren ‘çentikler’in yokluğu da hemen dikkati çekiyor. Büyüleyici netlikteki görüntüler, profesyonel videografikerlerin büyük beğenisini kazanan 50Mbps veri hızında, XAVC S kayıt formatında Full HD kalitesinde bir bellek kartına kaydedilebiliyor.

Saniyede 120 kare HD görüntü

APS-C kırpma modunda, α7S saniyede 120 veya 100 HD çözünürlüklü (1280 x 720 piksel) karenin çekildiği yüksek çerçeve hızlı çekime destek veriyor. Saniyede 120 karelik görüntülerin, 5x yavaş çekim etkisi için 24p olarak yeniden oynatılabilmesi spor aksiyonunun veya bir balerinin zarif hareketlerinin her detayını görmek için ideal.
Geniş aralıklı görsel ifade ve S-Log2 gamma için Picture Profile™ gibi, profesyonel videografikerleri memnun edecek diğer birçok özel fonksiyon da bulunuyor. Zaman kodu/kullanıcı biti fonksiyonu profesyonel tarzdaki düzenleme iş akışına imkân verirken opsiyonel XLR Adaptör Mikrofon Seti de yüksek kaliteli ses kaydını destekliyor.
α7R üzerinde halihazırda kendini kanıtlayan, yüksek hız ve hassasiyete sahip Hızlı Akıllı AF, yeni fotoğraf makinesinin düşük ışıktaki olağanüstü performansını EV-4’e kadar inen ortamlarda tam olarak kullanmak için daha da geliştirildi. α7 kullanıcılarının aşina olduğu diğer özellikler arasında yüksek kontrastlı XGA OLED Tru-Finder, Wi-Fi/NFC bağlanabilirlik ve genişleyen indirilebilir PlayMemories Camera Apps uygulama yelpazesi ile uyumluluk da bulunuyor.

sony

Bu haber 3761 kez okundu.
Güncel - 21:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.