18° Açık

Fitbit Charge 5 Satışa Sunuldu

Teknoloji - 2 Kasım 2021 19:16 A A

Güçlenme yaklaşımının dönüştüğü bu dönemde, fitness, stres, kalp sağlığı, uyku ve genel sağlığı takip etmenize yardımcı olmak amacıyla tüm bu özelliklerin tamamını şık ve ince bir tasarıma sığdıran, bugüne kadarki en gelişmiş sağlık ve fitness takipçisi olan Fitbit Charge 5 Satışa Sunuldu. Daha parlak, daha renkli dokunmatik ekran ve 7 güne kadar (kullanıma göre değişkenlik gösteren) pil ömrüyle Charge 5, en önemli şeylere odaklanmak için ihtiyaç duyacağınız kolaylaştırıcı özellikleri sunuyor.

 Geride bıraktığımız yıl, hastalıklara, kayıplara, artan strese ve uyku, beslenme ve egzersiz düzeni değişimlerine maruz kaldık. Bunların sonucunda daha güçlü ve daha dayanıklı olmamız gerekti. Ancak güçlü olmak artık birçok insan için yeni bir anlam kazandı. Güçlü olmak, artık kaldırabileceğimiz bir ağırlıktan ya da ne kadar hızlı koşabileceğimizden daha fazlasını ifade eder hale geldi. Güçlü olmak artık bunların yanında zihnin ve vücudun dayanma gücü anlamına da geliyor. Güçlenme yaklaşımında da dönüşümün yaşandığı bugünlerde, bugüne kadarki en gelişmiş sağlık ve fitness takipçisi olan Fitbit Charge 5 satışa sunuldu. Ayrıca altı aylık Fitbit Premium üyeliğiyle daha derinlikli içgörüler, harekete geçiren yönlendirmeler ve 500’den fazla antrenmanın yanı sıra, her gün bedeniniz için en iyisini hedefleyecek mindfulness ve beslenme seanslarından da faydalanabileceksiniz.

Spor yapmanın akıllı yolu

Fitbit Premium’un yeni özelliği olan Günlük Hazırlık puanı deneyimi sayesinde, vücudunuzun antrenmana hazır olup olmadığını ya da bunun yerine telafiye öncelik vermeniz gerekip gerekmediğini görebileceksiniz. Bu yeni özellik çok yakında Sense, Versa 3, Luxe ve Inspire 2 cihazlarının yanı sıra Charge 5 cihazlarında da kullanılabilecek. Günlük Hazırlık özelliği, her sabah fitness yorgunluğunuza (egzersiz), kalp atış hızı değişkenliğinize (HRV) ve son uykunuza dayalı bir puan sunuyor. Ayrıca, puanınızı nelerin etkilediğinin analizi ile birlikte bedeniniz için en iyi kararları vermenizi sağlayan Premium içeriklerin yanında Aktif Bölge Süresi hedefi gibi önerilere erişebileceksiniz. Charge 5 aynı zamanda dahili GPS, 20 egzersiz modu, otomatik egzersiz tanıma ve V02 maks tahminigibi özelliklere de sahip. Premium üyeliğiniz üzerinden ayrıca Daily Burn, barre3, obé ve LES MILLS gibi sevilen markaların en yeni hareketli antrenmanları dâhil olmak üzere sertifikalı eğitmenler eşliğinde sunulan 200’den fazla antrenman programına erişebilirsiniz.

Stresi azaltın ve zihninizi rahatlatın

Yetişkinlerin %40’ı rekor bir oranla 2020 yılında çok fazla stres yaşadıklarını belirtiyor. Charge 5, stresi daha iyi yönetme konusunda size destek olmak için parmaklarınızda bulunan ter bezlerindeki değişiklikler üzerinden vücudunuzun stres karşısındaki tepkisini ölçen bir EDA sensörü içeren ilk cihaz. EDA ilk olarak geçtiğimiz yıl Fitbit Sense ile piyasaya sürüldü ve iki dakikalık bir EDA tarama oturumu sırasında kullanıcıların %70’inin kalp atış hızlarında düşüş tespit edildi. Bu durum da bu gibi araçların stresin azaltılmasında rol olabileceğini gösteriyor.

Charge 5 ile birlikte Fitbit uygulaması üzerinden Stres Yönetim Puanınıza erişebilir, böylece her sabah zihinsel olarak daha fazla zorlanmaya hazır olup olmadığınızı veya dinlenmeniz gerekip gerekmediğini görebilirsiniz. Premium üyeliği sayesinde, stres yönetiminde size yardımcı olabilecek Ten Percent Happier, Deepak Chopra ile Mindful Method gibi uzmanların yönetiminde 300’den fazla meditasyon ve mindfulness seansına erişebilirsiniz. Ayrıca, çok yakında Premium üyelerine Calm içeriğine erişim sağlayacak olan bir numaralı uyku, meditasyon ve rahatlama uygulaması Calm ile işbirliği yapıldı.

Bütünsel sağlığınıza ilişkin derin analizler

Charge 5 kalp sağlığınıza öncelik vermenize de yardımcı oluyor. Charge 5, kalp atış hızınızı 7 gün 24 saat izleyerek, kişisel aralıklarınızın üzerinde veya altında olduğunuzda bildirim gönderir. Kalp atış hızı birçok faktörden etkilenebilirken, yüksek veya düşük kalp atış hızı tıbbi müdahale gerektiren bir kalp rahatsızlığının göstergesi olabilir.

Charge 5, kalp sağlığınızı yönetmenin yanı sıra, Fitbit uygulamasındaki Sağlık Ölçümleri gösterge panosunda solunum hızı, cilt sıcaklık değişimi ve SpO2 dâhil olmak üzere öne çıkan diğer sağlık ölçümlerinin bütünsel bir görünümünü sunuyor. Premium üyeliğiyle aynı zamanda uzun vadeli trendlerinizi ve kişisel aralıklarınızı takip edebilirsiniz.

Uyku düzeni de sağlığınız için çok önemli olduğundan, günlük Uyku Puanı, Uyku Aşamaları ve SmartWake alarmları gibi alanında öncü uyku araçlarından faydalanmaya devam edeceksiniz. Premium üyelerimiz ise bunların yanında uyku kalitesini iyileştirmek için daha derin analizlere ve yönlendirmelere erişebiliyor.

Kolaylık, performans ve konfor için tasarlandı

Sağlık ve zindelik desteğinin ötesinde, Charge 5 ihtiyacınız olan kolaylaştırıcı özellikleri sunuyor. Tek bir kaydırmayla istatistiklerinizi görüntüleyebilir, temassız ödeme yapabilir, akıllı telefonunuzu kullanarak bildirim alabilir/gönderebilir (yalnızca Android ile hızlı yanıtlar için geçerlidir) ve en sık görüntülemek istediğiniz bilgileri özelleştirmek için 20 farklı ve rengarenk saat yüzü arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Bir önceki modele göre yüzde 10 daha ince olan Charge 5, aerodinamik bir tasarıma sahip. Performans bakımından optimize edildi ve kusursuz bir uyum için tasarlandı. Charge 5, yeni AMOLED renkli ekranıyla, istatistiklerinizi görüntüleyebileceğiniz ya da egzersiz yaparken kolayca bakabileceğiniz sürekli açık ekran seçeneğine sahip şirketin ilk cihazı. Ekran ayrıca bir önceki modele göre iki kat daha yüksek parlaklığa sahip. Bu sayede güneşli günlerde istatistiklerinizi daha kolay görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca, hafif silikondan üretilen infinity kayışlar, nefes alabilen spor kayışlar, peluş naylon cırt cırt kayışlar ve el yapımı Premium Horween deri kayışlar arasından dilediğinizi seçerek görünümünüzü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Charge 5, (yeni veya geri dönen müşteriler için) altı aylık Premium üyeliği dâhil 1999 TL’ye Trendyol, N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon, Arçelik ve Teknosa mağazalarından satın alınabiliyor.

Bu haber 1204 kez okundu.
Teknoloji - 19:16 A A
BENZER HABERLER