20° Açık

FEMSAN Nükleeri Hedefliyor!

Enerji - 17 Mart 2015 23:06 A A

Türkiye’de elektrik motorları üreten FEMSAN, nükleer santral projelerinin alt yüklenicisi olarak bu sektörde öncü olmayı hedefliyor. FEMSAN ortaklarından ve Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ülker:19-20 Mart tarihlerinde düzenlenecek II. Nükleer Santraller Zirvesi destekçisi bir firma olarak yurt dışındaki nükleer santrallere elektrik motoru gönderirken, ülkemizde kurulması planlanan nükleer santrallere de bu tecrübemizi katmak istiyoruz” dedi.

Türkiye’de endüstriyel ürünlerden, denizcilik ve savunma sanayisine kadar birçok alanda elektrik motorları üreten FEMSAN, 19-20 Mart 2015 tarihinde Ticari Eşleştirme Derneği tarafından gerçekleştirilecek II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’nde deneyimlerini paylaşmaya hazırlanıyor.

Elektrik motorlarının nükleer santrallerde ihtiyaç duyulan alanlardan olduğunu bildiren Ülker, “Yüksek, orta ve düşük voltajlı elektrik motorlarının nükleer sektörde çeşitli uygulamaları bulunuyor. Biz de FEMSAN olarak, ülkemizde her sektörde kullanılan elektrik motorları, servo ve sürücü ihtiyaçlarında ARGE, tasarım, üretim ve satış sonrası hizmetlerimiz ile yer almayı prensip kabul ediyoruz. Bu anlamda nükleer santral yatırımları noktasında da ihtiyacı karşılayan bir firma olarak sektördeki öncü konumumuzu da sürdürmeyi planlıyoruz ” dedi.

 

Bu haber 925 kez okundu.
Enerji - 23:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.