15° Parçalı az bulutlu

Ethio-Turkish Business Forum Etiyopya’da Gerçekleşti!

Teknopark Gündem - 13 Mart 2015 19:44 A A

Bilkent CYBERPARK, uluslararası arenada başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bilkent CYBERPARK’ın yaklaşık bir yıldır yakından takip ettiği Etiyopya’da 9 -10 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Ethio-Turkish Business Forum “ICT and Defense”, Türk ve Etiyopyalı birçok firma, kurum ve kuruluşu bir araya getirdi.

Açılışını Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Canan Çakmakcı, T.C. Ekonomi Bakanlığı Addis Ababa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Zülfikar Kılıç, Etiyopya Sektörler Birliği (ECSA) Başkanı GebreHiwot G. Egziabher, BTK Başkanı Tayfun Acarer ve Etiyopya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanı Peter Gatkuoth Gey’in yaptığı İş Forumuna ülke çapında büyük ilgi gösterildi.

cakmakci

Türkiye’den aralarında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Türk Eximbank gibi kamu kurumları ile bilişim ve savunma alanlarda faaliyet gösteren birçok firma temsilcisinin yer aldığı 40 kişilik heyet Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da  oldukça başarılı temaslarda bulundu.

Sheraton Otel’de gerçekleştirilen İş Forumu boyunca Türk firmalar bilişim ve savunma sektörleri başta olmak üzere pek çok Etiyopyalı firma, kurum ve kuruluşla görüştü. Etiyopya Savunma Bakanlığı, İstihbarat Başkanlığı, Ethio Telecom, METEC ve başlıca bankalar temas kurulan kurum ve kuruluşlardan bazıları oldu. Sivil projeler için düzenlenen birebir görüşmelerin yanı sıra, savunma sanayi kuruluşları Savunma Bakanlığı ve İstihbarat Başkanlığı gibi ilgili kurumları yerinde ziyaret ederek kendilerini ve projelerini tanıtma, kurumların ise bu doğrultudaki ihtiyaçlarını dinleme imkanı buldular.

etiyopyaacarer

Bu haber 1076 kez okundu.
Teknopark Gündem - 19:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.