16° Açık

Ericsson, Osmanlı’dan günümüze sektörün hikâyesini kitaplaştırdı

Güncel - 20 Kasım 2014 22:02 A A

Türk insanı“Alo”yu Ericsson’dan öğrendi

Türkiye’nin bir asrı geçen telekomünikasyon tarihinde özel bir yeri olan Ericsson, Osmanlı’dan günümüze sektörde yaşananların hikâyesini kitaplaştırdı. Sakarya Üniversitesi’nden Yrd Doç. Dr. Serkan Yazıcı’nın, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi belgelerini inceleyerek hazırladığı kitap, bir belgesel niteliği ve değeri taşımasının yanı sıra birbirinden dikkat çekici bilgiler de sunuyor.
İletişimi bir sanat dalı olarak ele alan, Ericsson Türkiye’nin Cumhuriyet öncesi dönemde girdiği Türkiye’deki tarihini araştıran “Osmanlı’dan Günümüze İletişimde Bir Lider: Ericsson Türkiye” isimli kitabı İsveç Sarayı’nda düzenlenen bir davet ile tanıtıldı. Ericsson Türkiye tarafından yayımlanan kitiap, Tarih Vakfı’nın koordinatörlüğünde ve Yrd. Dç. Dr. Serkan Yazıcı önderliğinde hazırlandı.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem;

Kitabın önemine dikkat çekerek, “Kitap, sadece Ericsson Türkiye’nin hikâyesini değil, Türkiye’nin yakın tarihindeki iletişim sektörünün gelişim hikâyesini de belgeler ışığında ortaya koyuyor. Bu tarihi süreçte iletişim teknolojisi altyapısının kurulmasında ve geliştirilmesinde Ericsson’un önemli bir aktör olarak yer alması bizlere gurur veriyor. Türkiye’nin ekonomik, toplumsal, kültürel gelişiminden onur duyan Ericsson Türkiye olarak; bu gelişim sürecine bir tuğla da biz koyabildiysek ne mutlu bize… ” dedi.

Bu haber 1239 kez okundu.
Güncel - 22:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.