25° Açık

Epson’dan 360 Derece Görüntüleme Çözümü

TeknoBilişim - 12 Mayıs 2015 23:14 A A

Epson’un geliştirdiği akıllı gözlük MOVERIO BT-200, savunma sanayiinin vazgeçilmezlerinden zırhlı kara araçlarında kullanılarak, dışarıdaki görüntünün aynısını eş zamanlı ve 360 derece olarak aracın içerisindeki kullanıcılara aktaracak. Bu sene 12. si düzenlenen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda açıklanan işbirliği, sektörde mobil teknoloji kullanımı sağlayarak kolaylığın yanı sıra güvenlik açısından da önem taşıyor.  

Mimari, Endüstriyel ve Savunma Sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren; simülasyondan sanal gerçekliğe, bilgi güvenliğinden mobil uygulamalara birçok alanda ihtiyaca özel yazılım çözümleri sunan GFDS (Global Future Designs & Solutions A.Ş.) Genel Müdürü Mert Oğuzata; kendi alanının öncüsü iki kurumun işbirliğiyle Türkiye Savunma Sanayii açısından önemli bir adıma imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Oğuzata; “360 derece mobil görüntüleme çözümleri dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Sağlıktan savunmaya, havacılıktan eğitime birçok sektörde giderek önem kazanan bu çözüme yönelik, teknoloji lideri Epson ile işbirliği yapmaktan çok memnunuz. Epson’un geliştirdiği MOVERIO BT-200 tüm sektörlere yönelik özel çözümler için ideal. Epson MOVERIO BT-200 ve bizim yazılımımız kullanılarak; dışarıdaki görüntünün aynısının eş zamanlı ve 360 derece olarak aracın içerisindeki kullanıcılara aktarılacak olması, sektör açısından son derece önemli bir gelişmedir. Şu anda prototip aşamasında olan uygulamanın 12-18 ay süresi zarfında real olarak hayata geçmesini bekliyoruz” dedi.

MOVERIO BT-200 akıllı gözlüklerin yakın bir zamanda Türkiye’de de nihai tüketicinin beğenisine sunulacağını belirten Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat; “Epson olarak ağırlıklı yazıcı ve projektör segmentlerinde tanınıyoruz ancak giderek yükselen bir değer haline gelen giyilebilir teknolojiler alanında da birçok çözüm sunmaktayız. MOVERIO BT-200 akıllı gözlük modelimiz bunlardan biri. Gerek nihai tüketici gerekse kurumsal firmalar tarafından kullanılabilecek MOVERIO BT-200’de ana hedefimiz entertainment olarak sektörde yer eden, daha eğlence ve günlük odaklı kullanımdan ziyade sektörlere özel çözümler sunmak. Son kullanıcı olarak MOVERIO BT-200 ile sadece gözlüğünüzü takarak kitap da okuyabilirsiniz elbette. Ancak GFDS ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği gibi, MOVERIO BT-200’ün ana kullanımında hedefimiz sağlıktan eğitime, turizmden güvenliğe sektörlere özel çözümlerde yer almak” dedi.

Bu haber 796 kez okundu.
TeknoBilişim - 23:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.